Дилън Брукс вкарва 26, ключовете се събират през 2-ро полувреме, когато Рокетс побеждават Гризлис със 103-96
AP News | 2023-12-16 | 06:08:50

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Дилън Брукс вкара 24 от своите 26 точки през второто полувреме, когато Хюстън Рокетс преодоляха рано двуцифрен дефицит и победи Мемфис Гризлис със 103-96 в петък вечерта.

Брукс, който се завръщаше в Мемфис, след като бе променен на Хюстън в извън сезона след шест сезона с Гризлис, беше 1 от 9 през първото полувреме. Той се завърна през второто полувреме и отбеляза тройка 39,4 секунди до края за преднина от 99-94, докато Рокетс спечелиха петата си поредна победа. Той също така открадна входящ пас по-късно, подпечатвайки победата на Хюстън.

Фред Ван Влийт имаше 16 точки и осем асистенции за Хюстън, а Алперен Сенгун завърши с 15 точки.

Дезмънд Бейн поведе Мемфис с 28 точки и най-високите в кариерата си 13 борби. Джарън Джаксън-младши завърши с 22 точки и четири блокади, докато Мемфис падна до 1-10 у дома.

Ракетите спечелиха първите два мача от серията за сезона, включително поражението със 117-104 от Мемфис в сряда вечер в Хюстън. Този път Мемфис скочи до преднина от 17 точки през първото полувреме, но Хюстън го намали в края на полувремето и в третата четвърт.

До края на третата четвърт, зад защитна схема, която извади Мемфис от синхрон в офанзивен план, Рокетс бяха изтрили дефицита си и водеха 75-74 в четвъртата част.

Мемфис работи с тънък състав през по-голямата част от сезона поради контузии на ключови титуляри и отстраняването от 25 мача на Джа Морант, водещ голмайстор за миналата година. Това спиране изтича във вторник, но Гризлис се бориха много в началото на сезона. Преди мача в петък Мемфис спечели веднъж у дома и беше затънал в серия от три загуби.

Morant се обърна към медиите по-рано в петък за първи път, откакто лигата наложи спирането.

Хюстън претърпя трудна стрелба през първото полувреме, под 30% в средата на втората четвърт. Но докато преднината на Мемфис достигна 17 точки през полувремето, Хюстън успя да остане близо, тъй като Гризлис взеха предимство от 55-45 до почивката.

Ракетс: В Милуоки в неделя.

Grizzlies: В Оклахома Сити в понеделник.