Дилън Ларкин вкара гол в продълженията, Детройт Ред Уингс победи Флорида Пантърс с 3-2
AP News | 2024-01-18 | 05:09:04

ИЗГРЕВ, Флорида (AP) — Дилън Ларкин вкара гол от пауърплей 1:09 след продълженията и Детройт Ред Уингс победиха Флорида Пантерите с 3-2 в сряда вечерта, прекъсвайки поредица от 10 загуби в двубоите.

Майкъл Расмусен и Роби Фабри вкараха в регулацията за Ред Уингс, които са с 6-0- 1 в последните им седем мача. Алекс Лион направи 32 спасявания срещу бившия си отбор.

Сам Райнхарт и Густав Форслинг отбелязаха за Пантерите, а Сергей Бобровски направи 27 спасявания. Флорида загуби три поредни рекорда за сезона (0-1-2).

Голът на Райнхарт от къса ръка, който откри резултата в 5:38 на втория период, беше важен по много причини. Това изравни рекорда на кариерата му от 33 и удължи рекордната му серия от мачове в НХЛ с гол на специални отбори до осем. Освен това счупи рекорда на Павел Буре от 2000-01 г. за най-дългата серия от голове в историята на Пантерите (седем мача) и му даде 500-та точка в кариерата.

Но това не беше достатъчно. Пантерите пропиляха преднини от 1-0 и 2-1, след което се насочиха към изпълнението на дузпата с 38,9 секунди до края на редовното време, когато Арън Екблад беше повикан за закачане. Ларкин вкара 13 секунди преди края на силовата игра в Детройт, за да я спечели.

Това беше първият мач на Детройт без нападателя Патрик Кейн, който също ще пропусне петъчния мач в Каролина поради контузия в долната част на тялото. Контузията не е свързана с операцията на тазобедрената става, която имаше през сезона.

Капитанът на Пантерите Александър Барков също пропусна мача с лек проблем в долната част на тялото поради „предпазни причини“. Той също така пропусна последните минути от редовното време и продълженията при загубата с 5-4 от Анахайм в понеделник.

Лион беше удостоен с видео почит в първия си мач в Сънрайз, откакто напусна Пантерите като свободна агенция. Той започна всеки мач от серия от осем победи, което им помогна да си осигурят място в плейофите и евентуално място във финала на Купа Стенли миналата година.

Ред Уингс: Посетете Каролина в петък вечер.

Пантери: Домакин на Минесота в петък вечер.