Дилингам отбелязва 23, номер 15 Кентъки се отдръпва от Вандербилт с 93-77 за 4-та поредна победа
AP News | 2024-03-07 | 06:41:20

ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Роб Дилингам отбеляза 23 точки, включително последователни тройки малко преди полувремето, Антонио Рийвс добави 20 в домашния си финал и номер 15 Кентъки отбеляза 56% стрелба през второто полувреме, за да се отдръпне от Вандербилт с 93-77 в сряда вечерта за четвъртата си поредна победа.

Дивите котки (22-8 , 12-6 Югоизточна конференция) вървеше напред-назад с Commodores (8-22, 3-14) през по-голямата част от първото полувреме, преди да поведе завинаги точно преди почивката, когато Рийд Шепърд направи първата от четирите поредни 3-ки на Кентъки . Дилингам го последва с чифт, преди Рийвс да увенчае серия с още един от дълбочина с оставащи три секунди за предимство от 45-40.

Дилингам добави седем последователни точки в средата на второто полувреме, за да помогне на Кентъки да поведе с 68-55 . Друг пробег изгради 19 точки възглавница с 4:04 оставащи и Кентъки продължи да завърши сезона на Commodores.

Тирин Лорънс имаше 23 точки за Commodores, които загубиха пет от шест.

Дилингам стреля 5 от 6 с тройка след полувремето, за да завърши 3 от 4 от далечно разстояние и 9 за 15 като цяло. Кентъки беше изпреварен с 53% на 46% през първото полувреме, преди да се подобри, за да направи 20 от 36 от полето и да завърши на 51%, докато Вандербилт реализира само 38%.

D.J. Вагнер добави 11 точки, а Джъстин Едуардс имаше 10 за Кентъки, който надмина Ванди с 44-32.

Редовните играчи на Кентъки Рийвс и Трей Мичъл и резервният гард Карийм Уоткинс бяха отличени преди мача на Вечерта за възрастните. Беше разпознат и пожарникарят от Луисвил Брайс Кардън, който се спусна с рапел от Мемориалния мост на Джордж Роджърс Кларк миналия петък, за да спаси шофьор, заклещен в кабината на повреденото си ремарке с трактор, което висеше несигурно над река Охайо. Кардън седна зад скамейката на Дивите котки.

Вандербилт: Комодорите всъщност започнаха по-бързо от Кентъки и помогнаха на своята кауза, като стреляха 53% преди полувремето. Те се бореха да поддържат темпото на бордовете и да овладеят периметърната игра на Wildcats, което позволи на Кентъки да вземе инерция в почивката. Тяхната утеха беше надиграването на Кентъки с 48-40 на боя.

Кентъки: Дивите котки преодоляха бавната начална стрелба, като нанизаха кошове преди почивката. Те също притежаваха дъските за втори пореден мач.

Кентъки гостува на номер 4 Тенеси в събота във финала на редовния сезон.

Вандербилт е домакин на Флорида в събота във финала на редовния сезон.