Дийн Уейд вкарва 20 на четвърто място, Кавс се събират, за да зашеметят Селтикс и да сложат край на поредицата от 11 победи на Бостън
AP News | 2024-03-06 | 05:24:33

КЛИВЛАНД (AP) — Дийн Уейд направи пет тройки и вкара 20 точки през четвъртата четвърт, а Кливланд спечели преглед на повторение в последната секунда, за да зашемети Бостън със 105-104 във вторник вечерта, прекратявайки победната серия от 11 мача на водещите в НБА Селтикс.

Със звездата от НФЛ Травис Келс, който подтиква публиката на Кливланд от място край корта , Кавс преодоляха пасив от 22 точки през четвъртата четвърт.

Те го направиха без Мача на звездите Донован Мичъл, който пропусна мача с контузия в коляното, както и нападателя Евън Мобли, който излезе с изкълчен глезен през третата четвърт.

Уейд, който завърши с най-високите в кариерата си 23 точки, се притече на помощ със своя бараж от 3 секунди и обратно забиване 19,1 секунди преди края, което изведе Кавс напред 105-104. Той лично превъзмогна Селтикс с 20-17 в четвъртия.

Селтикс търсеха последен удар и Джейсън Тейтъм от звездите, който поведе Бостън с 26 точки, изглежда направи фаул срещу Дариус Гарланд, докато стреля затихващ скок с 0,7 секунди до края.

Кавс оспориха обаждането и след прегледа служителите казаха, че кракът на Тейтъм е причинил контакта, а не Гарланд.

Това беше най-новата вълнуваща победа у дома за Кавс, които победиха Далас миналата седмица с стрелба от 60 фута на Макс Стръс при сирената.

Джарет Алън добави 21 точки, а Дариус Гарланд 16 с 11 асистенции за Кавс, които направиха осем от 11 тройки в четвъртата. Резервата Джордж Нианг също направи две големи тройки в ралито на Кливланд.

Кристапс Порзингис вкара 24 точки, а Джейлън Браун имаше 21 за Бостън, който загуби за първи път от 1 февруари. Селтикс спечелиха три пъти с повече от 40 точки в тази част.

Мичъл, голмайсторът на Кавс има контузия на лявото коляно. Той ще пропусне поне следващите два мача и може да отсъства по-дълго с контузия, която не реагира на почивка.

Мичъл получи инжекция богата на тромбоцити плазма в понеделник. Той ще бъде прегледан отново този уикенд.

Кливланд загуби и Мобли, който не се завърна, след като изкълчи левия си глезен при 5:29 до края на третата четвърт.

Селтикс излязоха след удар с 52 точки от Голдън Стейт, третата победа на клуба с разлика от 50 или повече този сезон. Те все още водеха комфортно с 16 при оставащи 7:28, но Кавс продължаваха да отстъпват и преди това и Уейд най-накрая ги изведе напред с петата си тройка.

Келче присъства на мача с брат си Джейсън като Кавс подариха бобълхед, изобразяващ родените в Кливланд звезди от НФЛ. Джейсън Келси, който се оттегли от Филаделфия Ийгълс след 13 сезона в понеделник, получи фланелка с номер 62.

Селтикс: срещу защитаващия титлата Денвър в четвъртък.

Кавалиърс: Посетете Атланта в сряда.