Джа Морант има 20 точки в първия домакински мач след прекъсване, Гризлис победи Пейсърс със 116-103
AP News | 2023-12-22 | 05:56:18

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Джа Морант има 20 точки и осем асистенции в първия си домакински мач след 25 мача отстраняване, за да помогне на Мемфис Гризлис да победи Индиана Пейсърс със 116-103 в четвъртък вечерта.

Дезмънд Бейн поведе Мемфис с 31 точки и също имаше седем асистенции. Джарън Джаксън младши добави 21 точки и седем борби. Бейн беше 11 от 26 от полето и 5 от 12 от диапазона за 3 точки, докато Морант вкара 7 от 15.

Мемфис все още се наслаждаваше на завръщането на Морант във вторник вечерта в Ню Орлиънс, когато той отбеляза 34 точки и направи печелившия, въртящ се layup след изтичане на времето. Той беше отстранен от НБА за размахване на пистолет поне два пъти в социалните медии.

Оби Топин поведе Индиана с 22 точки. Тайрис Халибъртън добави 17 точки и 14 асистенции, а Бъди Хийлд и Майлс Търнър имаха по 15 точки.

Мемфис, който водеше с 86-77 при влизане в третия, го увеличи до 17 в средата на четвъртия и стигна до втората си поредна победа. Пейсърс излизаха от победа със 144-113 в Шарлът в сряда вечер.

С завръщането на Морант Гризлис изглежда имат ново отношение, което се пролича през първото полувреме. До средата на второто тримесечие Мемфис стреляше с 60% като цяло и 50% от диапазона от 3 точки. Преднината достигна 22 точки.

Но Пейсърс направиха серия от 27-6, за да намалят предимството на Мемфис до 58-56 на полувремето. И в началото на третия, Пейсърс изтриха преднината след два коша от Халибъртън.

Пейсърс: домакин на Орландо в петък вечер.

Гризлис: в Атланта в петък вечер.