Джа Морант се завръща в Мемфис, където завръщането му трябва да помогне на Гризлис да запълнят места
AP News | 2023-12-21 | 18:08:33

Двукратният играч на звездите Джа Морант ще има шанс в четвъртък вечерта да се опита да постигне „перфектен край“.

Ослепителният пойнтгард на Мемфис Гризлис играе първия си мач у дома от края на 25-те мача му отстранени, за да започне сезона в НБА заради неговите лудории в социалните медии с оръжия.

Мемфис не само се нуждае от Морант на корта Гризлис се надяват той да върне феновете обратно на място, което без него изглеждаше по-скоро като крипта, отколкото арена на НБА.

Със забраната на Морант да гледа мачове от резервната скамейка със съотборниците си, празните места бяха по-лесни за намиране от феновете в Мемфис. Последният отбор, спечелил мач на собствения си корт, влиза в този мач срещу Индиана като един от двата отбора от НБА, които все още имат само една победа у дома.

Морант направи голям фурор при завръщането си в НБА във вторник вечерта, отбелязвайки 34 точки и печеливш мач над Ню Орлиънс. Морант нарече тази игра „перфектният край“ на „перфектния ден“.

Президентът на Гризлис напомни на феновете в социалните медии, след като отборът спечели с 24 точки по-малко, че има билети за мача в четвъртък вечер. До четвъртък сутринта само няколко останаха да гледат отбор с общ рекорд 7-19 и само 1-11 в Мемфис.

Феновете освиркваха Морант рано в Ню Орлиънс. Това вероятно няма да е приемът, който той получава в Мемфис в първия си мач на този корт от 26 април в мач 5, когато Морант и Гризлис отблъснаха елиминацията за една игра в първия кръг срещу Лос Анджелис Лейкърс.

Морант даде ярко напомняне колко по-добри са Гризлис с него.

Въпреки това, франчайзът, който спечели поставения номер 2 в Западната конференция всеки от последните два сезона и спечели встъпителните игри за игра, за да спечели поставения номер 8 през 2021 г., е изправен пред трудна задача да спечели четвърти пореден място в плейофите.

Гризлис, които се надяват скоро да си върнат извънсезонното допълнение Маркъс Смарт, отидоха в четвъртък 12-ти от 14 отбора на Запад и 6 1/2 мача назад от Финикс за 10-то място, за да спечелят дори възможност за игра.

Всички надежди, които Морант можеше да е имал за наградите след сезона, също изчезнаха. НБА промени някои политики за този сезон, за да накара играчите да играят повече игри и да вземат по-малко почивни нощи за почивка. Правилото изисква играчите да играят в 65 мача в повечето случаи.

Дори Морант да играе всеки мач до края на този сезон, той ще играе в 57 мача.

Виждайки го в Мемфис също няма да е лесно. Мачът в четвъртък вечер е последван от размяна на четири мача преди домакинството на Гризлис през 2023 г. на Сакраменто в новогодишната нощ.