Джа Морант вкара 30 точки при победа със 125-119 над Хоукс, докато Гризлис стигна до 3-0 след завръщането му
AP News | 2023-12-24 | 05:24:19

АТЛАНТА (AP) — Джа Морант имаше 30 точки и 11 асистенции, докато Мемфис Гризлис стигна до 3-0 след завръщането си с победа със 125-119 над Атланта Хоукс в събота вечерта.

Дезмънд Бейн имаше 37 точки за Гризлис, които не бяха печелили три поредни мача през целия сезон, докато започнаха с 6-19 като Morant изтърпя 25 мача наказание за размахване на пистолет няколко пъти в социалните медии. Бейн също имаше седем борби и шест асистенции.

Трей Йънг влезе в историята с поражение, завършвайки с 30 точки и 13 асистенции. Това беше неговият седми пореден мач с най-малко 30 точки и 10 асистенции, изравнявайки Оскар Робъртсън за най-дългата подобна серия в историята на НБА. Робъртсън постави рекорда от декември 1964 г. до януари 1965 г. Хоукс са 3-4 в тези седем мача.

Джейрън Джаксън-младши имаше 20 точки при стрелба 8 за 10 за Мемфис.

Решителната серия на Гризлис дойде, след като мачът беше равен на 106. Мемфис вкара девет поредни точки, като Морант увенча срива с флоутър над Йънг на линията с 3:37 преди игра. Хоукс никога не се доближаваха по-малко от четири точки след това.

Офанзивният блясък на Морант беше напълно изявен, тъй като той отбеляза от линията, от крилата, от диапазон за 3 точки и от над ръба с две забивки. Той завари съотборниците си, когато Хоукс му изпратиха помощ и помогна на Гризлис да стрелят над 50% за трети път, откакто се върна. Това е първи този сезон за Мемфис, който също има 29 асистенции.

Хоукс затвориха първото полувреме с резултат 9-3, за да поведат с 60-50 на почивката. Атланта не изостана за последните 20:32 на първото полувреме, след като поведе с 11-10. През третата четвърт обаче Гризлис намалиха разликата със серия от 10-0, за да започнат периода.

Хоукс играха без да стартират нападателя Де'Андре Хънтър за втори пореден мач.

Гризлис: Посетете Ню Орлиънс Пеликанс във вторник във втория мач от пътуване с четири мача.

Хоукс: В Чикаго Булс във вторник.