Джак Хюз вкара 2 гола, брат Люк има 3 асистенции, докато Девълс изуми Джетс с 4-1
AP News | 2024-03-22 | 03:57:03

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — Джак Хюз вкара два от трите гола на Дяволите от пауърплей, брат Люк Хюз имаше кариера -най-добри три асистенции и Ню Джърси смая нажежения Уинипег с 4-1 в четвъртък вечерта в едно от най-добрите си представяния в разочароващ сезон.

Нико Хишиер вкара зелената светлина в силовата игра и добави две асистенции. Тимо Майер отбеляза гол на празна врата и две асистенции, а Джейк Алън направи 18 спасявания, за да спечели за трети път в четири старта за Ню Джърси. Дяволите също унищожиха всичките четири шанса за игра на Уинипег, като сложиха край на поредицата от три победи на Джетс и им донесоха четвъртата загуба в 11 мача.

Николай Елерс отбеляза зрелищен гол за Джетс, докато Лоран Бросоа направи 37 спасявания, като видя прекъсването на своята серия от пет победи.

Hischier направи равенство 1-all в 5:59 на третия период, отклонявайки удар на Майер покрай Бросоа в последните секунди на мача дузпа, отсъдена на Дилън ДеМело за спъване на Люк Хюз. Джак Хюз увеличи преднината до 3-1 при 11:52 с удар от високия прорез, а Майер го заледи с гола си на празна врата.

Ehlers изравни мача при 1-all при 16:47 със страхотни индивидуални усилия при 21-ия си гол за сезона. Датският нападател се върна обратно към собствената си синя линия, за да вземе шайба, промени посоките и бързо премина през защитата на Дяволите и победи Алън със страхотен изстрел от левия кръг,

Джак Хюз откри резултата в 9:00 часа на втория период, като прехвърли рикошета от удар на Хишиър покрай Бросоит, който записа шутаути в последните си два старта. Голът дойде само девет секунди след като Джетс бяха наказани за твърде много хора на леда.

Докато началният период беше нулев, Бросойт спря Хишиер при пробив в началните минути и Алън отговори малко след това със спиране на Елерс, нахлуващ сам, след като беше нагласен от бившия Дявол Тайлър Тофоли, който играеше в своята 800-та Мач от НХЛ.

Джетс: В Ню Йорк Айлъндърс в събота в четири от пет мача.

Девилс: Домакин на Отава в събота във финала на домакинство от три мача.