Джаксън има 26 точки, докато Тенеси победи Грийн Бей в първия кръг на турнира на NCAA за жени
AP News | 2024-03-23 | 20:40:48

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Рикеа Джаксън отбеляза 26 точки и Тенеси победи Грийн Бей с 92-63 в първия кръг на турнир на NCAA за жени в събота.

Сара Пъкет добави 14 точки, а Джуъл Спиър имаше 13 за шестата поставена Лейди Волс, която е единственият отбор, участвал във всичките 42 турнира на NCAA за жени. Това беше първият мач в Роли за треньора на Тенеси Кели Харпър, който беше треньор на Северна Каролина Стейт в продължение на четири сезона от 2009-13.

Тенеси (20-12) ще играе или с третия поставен Wolfpack, или с No. 14 поставеният Чатануга в понеделник с място в Sweet 16 в Портланд, Орегон.

Мади Шрайбър поведе 11 поставения Грийн Бей (27-7) с 13 точки, но Финикс остана без победа в турнира на NCAA от 2012 г. насам, като претърпяха най-лошата си загуба за сезона. Треньорът-ветеран Кевин Борсет поздрави феновете с насълзени очи, докато напускаше корта.

Тенеси достигна границата от 20 победи за 47-и път, включително четвъртата в петте сезона на Harper. Lady Vols са поставени под шесто място само два пъти.

Това отбеляза първата игра на Тенеси, откакто почти изхвърли непобедената преди това и номер 1 обща Южна Каролина в полуфиналите на турнира на Югоизточната конференция на 9 март.

Въздействието от предимството на вътрешния размер на Тенеси беше твърде голямо за Грийн Бей. Лейди Волс стреляха 58,3% от играта.

Тенеси имаше преднина от 44-28 на полувремето, задържайки Финикс без точка за последните 5:53 на полувремето, като отбеляза последните 11 точки. Волите отбелязаха 18 точки в първите пет минути на третата четвърт, увеличавайки преднината си до 62-37.