Джаксън има 27 точки, 19 борда, тъй като KU победи непобедения преди това номер 4 Бейлър 87-66
AP News | 2024-01-11 | 04:49:35

ЛОРЪНС, Кан (AP) — Тайяна Джаксън имаше рекорд в кариерата си 27 точки с 19 борби, С'Мя Никълс и Холи Керсгитер дадоха удари №4 на Бейлър от периметъра и Канзас стигна до победа с 87-66 в сряда вечерта, за да прекъсне поредица от 19 загуби на Мечките.

Никълс имаше 22 точки, а Керсгитер отбеляза 19 за Jayhawks (8-7, 1-3 Big 12), които използваха серия от 16-0, обхващаща полувремето, за да превърнат дефицит от осем точки в преднина, която никога нямаше да пропуснат при първата си победа над отбор от топ пет в 15 години.

Това беше първият път, когато Мечките (14-1, 3-1) губят в Алън Фийлдхаус от 19 януари 2014 г. насам, а едностранното поражение остави само най-високо класираните Южна Каролина и Номер 2 на UCLA непобеден в колежанския баскетбол в дивизия I за жени.

Дариана Литълпаж-Бъгс поведе Бейлър с 16 точки. Dre’una Edwards и Jada Walker имаха по 11.

Мечките бяха заплашили да се отдръпнат през първото полувреме, откривайки преднина от 35-26 – най-голямата им в играта – когато Уокър направи чифт наказателни удари с 5:13 до края. Но те не се възползваха от последователните загуби на Jayhawks и това даде възможност на Канзас да захапе дефицита си преди почивката.

Атаката започна с три поредни точки от Никълс, един от най-добрите новобранци в Канзас от години, и продължи с кофи от Джаксън и Скайлър Гил. Силно подреждане Никълс увенча срив 8-0, който изравни мача с 37-всичко на полувремето.

След това Jayhawks излязоха от съблекалнята с 15-2, за да поведат с 52-39 с До края на третата четвърт оставаха 6:22 и те увеличиха предимството си до 16 точки до края на четвъртата четвърт.

Мечките така и не успяха да съберат серията, от която се нуждаеха, за да се върнат в играта игра.

Бейлър беше просто доминиран в боя, надминат с 56-32 от Джаксън и Джейхоукс. Това нямаше да е толкова голям проблем, ако Мечките също не бяха 5 от 25 от дъгата с 3 точки.

Канзас загуби с точка от номер 9 Virginia Tech и с осем на шесто място -класира UConn по-рано този сезон, така че Jayhawks бяха показали способността да играят с най-добрите в нацията. Те не оставиха никакво съмнение с победата си над Бейлър.