Джаксън вкарва 28, включително победител в последните секунди, докато Гризлис надхвърлят Уембаняма, Спърс, 99-97
AP News | 2024-03-23 | 04:56:18

САН АНТОНИО (AP) — Джарън Джаксън-младши вкара 28 точки, включително победния кош 1,2 секунди преди края, и Мемфис Гризлис с недостатъчен персонал преодоляха 31 точки и 16 борби от Виктор Уембаняма, за да се сблъскат с четири мача с победа с 99-97 над Сан Антонио Спърс в петък вечер.

След като направиха 5 за 35 на 3- точки, Сан Антонио направи последователни 3 секунди за седем секунди, за да изравни мача на 97 - всичко с оставащи 18,8 секунди. След като Devin Vassell отбеляза първата тройка, Jeremy Sochan открадна входовете, а Tre Jones удари изравнителната 3.

Джаксън изтощи 7-футов скок, който спечели играта. Уембаняма пропусна избледняващ опит за 3 точки при сирената.

Това беше 38-ият дабъл-дабъл за Уембаняма в 62 мача този сезон.

Скоти Пипън младши добави 18 точки, а Санти Алдама имаше 15 точки и 13 борби за Мемфис.

Васел имаше 27 точки, а Джоунс завърши с 16 за Сан Антонио.

Със загубата Сан Антонио падна до 15-55 и трябва да спечели поне пет от последните си 12 мача, за да избегне завършването с най-лошия рекорд в историята на франчайза — 20-62 през 1997 г.

Дезмънд Бейн от Мемфис остана с болки в гърба, присъединявайки се към списък с контузени, който включва Джа Морант, Брандън Кларк, Люк Кенард, Дерик Роуз и Маркъс Смарт.

Дори и с всички тези играчи навън, Гризлис все още успяха да постигнат 13-ата си поредна победа над Спърс.

Мемфис беше принуден да използва 43-ия си титулярен състав този сезон и това доведе до бавен старт.

Мемфис беше 12 за 34 при тройки, след като отбеляза 18 за 49 при загуба със 137-116 от Голдън Стейт в сряда.

Шпорите задържаха Гризлис с стрелба от 23,8% и водеха с 14 в началната четвърт.

Уембаняма пусна пас зад гърба към Васел, който стреля с 13-футов скок четири минути след края на мача.

Васел направи асистенция с оставаща минута до края на четвъртината, хвърляйки топката на почивката за едно забиване от Джонсън.

Шпорите отрекоха това с най-лошата си втора четвърт този сезон. Сан Антонио отбеляза най-ниските за сезона 14 точки през периода, като стреля 26,1% от игра.

Джарън Джаксън, Алдама и Г.Г. Джаксън комбинира 18 от 25-те точки на Мемфис през втората четвърт.

Гризлис: В Денвър в понеделник вечер.

Спърс: Домакин на Финикс на Събота вечер.