Джаксънвил Стейт оглавява Луизиана-Лафайет с 34-31 след продължения в New Orleans Bowl
AP News | 2023-12-16 | 01:56:49

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Зион Уеб завърши четвърти пас към Пери Картър за 18-ярд, изравнявайки тъчдаун с 1: 46, които остават в регулацията, Гарисън Рипа вкара гол от 27 ярда в продълженията и Джаксънвил Стейт завърши първия си сезон в подразделението на Football Bowl с победа с 34-31 над Louisiana-Lafayette в New Orleans Bowl в събота.

Рон Уигинс се втурна за 126 ярда и резултат за Джаксънвил Стейт (9-4), който трябваше да преодолее четири проиграни – три от които бяха върнати за тъчдаун – само за да форсира продължение.

Сейфити Джейлън Кларк отбеляза тъчдауни при 46-ярдов ритъм и 16-ярд прихващане за Луизиана-Лафайет (6-7). Колегата по безопасността Тайри Скипър се върна при прихващане от 43 ярда за резултат, който даде преднина на Cajuns с 31-24 през четвъртата четвърт.

Куотърбекът на ULL Чандлър Фийлдс бяга за 1-ярд TD — единственият път, когато Cajuns приключиха офанзивно притежание в крайната зона. Кенет Алмендарес добави гол от игра от 33 ярда, който изравни играта на 24 в четвъртата четвърт.

Крайният защитник на JSU Коул Фулър бяга за кратък тъчдаун, а резервният куотърбек на Gamecocks Логан Смътърс се бори за резултат от 10 ярда, докато споделя снимки с Уеб през второто полувреме.

Неуспешното завръщане на Кларк дойде при началното притежание на Джаксънвил Стейт. Картър, водещият приемник на Gamecocks през този сезон, беше лишен от Патрик Менса от ULL, след като хвана екран близо до халфовата линия.

Второто притежание на Джаксънвил Стейт завърши с прихващане от Кейън Мартин на дълбока топка на Уеб, която не беше хвърлена. Но точно когато Каджуните бяха на ръба да увеличат преднината си, защитникът на линията Куей Дрейк изби топката от хватката на Фийлдс при трети надолу чувал и топката излезе извън обхвата на полевия гол, преди ULL да се възстанови.

Gamecocks поеха след удар и изминаха 75 ярда за тъчдаун от 1 ярд на Коул Фулър, създаден от улавянето на топка от Картър, когато той беше ударен за печалба от 33 ярда към линията на 5 ярда.

Прихващането на Кларк на Уеб за резултат направи 14-7. Тъчдаунът на Уигинс от 7 ярда изравни резултата на 14 малко преди полувремето, слагайки край на удар от 14 игри и 75 ярда. първия сезон в най-високо ниво FBS, нямаше да им бъде предложена оферта за купа, ако нямаше недостиг на отбори с шест победи, които да запълнят всички места за купа. Отборът, трениран от Рич Родригес, доказа, че принадлежи, изпреварвайки седемкратния участник в New Orleans Bowl с 510 ярда до 247 в регламента и реализирайки пет от шест четвърти мача надолу.

Луизиана-Лафайет: Каджунс удариха в първите си шест серии и също се задоволиха с гол от игра, след като имаха втори и 1 от JSU 16 — след това хвърляха непълни подавания на втория и третия надолу. Ако не беше защитата му, която направи четири оборота и отбеляза три TD, ULL можеше да има проблеми да остане в играта.