Джалън Джонсън има рекорд в кариерата си от 28 точки, докато Хоукс се задържат до края, скъсаха поредицата от 5 победи на Тъндър
AP News | 2024-01-04 | 05:40:18

АТЛАНТА (АП) — Джейлън Джонсън отбеляза рекорд в кариерата си от 28 точки, а Атланта Хоукс удържаха на Оклахома Сити 141 -138 в сряда вечерта, прекратявайки поредицата от пет победи на Тъндър.

Атланта започна мача с 11 поредни точки и никога не изоставаше. Трей Йънг имаше 24 точки и 11 асистенции, един от четиримата играчи на Хоукс, които отбелязаха повече от 20. Богдан Богданович добави 23 точки, а Дежунте Мъри имаше 22.

Шай Гилджъс-Александър имаше 33 точки и 13 борби, за да поведе Оклахома Сити. Джалън Уилямс отбеляза 21.

Поставянето на Gilgeous-Alexander с оставащи 48,5 секунди намали преднината на Atlanta до 141-136, след като Thunder изоставаха с двуцифрено число през по-голямата част от играта. След пропуск на Мъри, кошът на Гилгеус-Александър намали изоставането до три.

Тройката на Исая Джо от корнер в последната секунда не беше добра за Оклахома Сити.

Хоукс се подобриха до 5-9 у дома, където изиграха 10 от 15 мача през януари.

Увеличението на Тъндър от осем победи в последните им девет мача включва победата със 127-123 над Бостън във вторник вечер . Оклахома Сити прекрати победни серии от девет мача на Лос Анджелис Клипърс и шест мача на Бостън по време на деветте мача.

Джонсън вкара 12 точки през втората четвърт, включително задръстване над 7 фута-1 Чет Холмгрен, който даде преднина на Атланта със 76-57 в края на първото полувреме.

Предизвикателството за треньора на Thunder Марк Daigneault беше да играе последователни вечери, включително късен нощен полет от Оклахома Сити до Атланта, преди да се изправи срещу динамичните Хоукс.

Умората изглеждаше фактор, тъй като Тъндър пропусна първите си седем удара от полето и Атланта отбеляза първите девет точки.

Авансът на Атланта от 76-59 на полувремето беше изграден на базата на 19 точки за бърз пробив, съответстващи на високата оценка на отбора за всяко полувреме през този сезон.

Thunder : Посетете Бруклин Нетс в петък.

Хоукс: Посетете Индиана Пейсърс в петък.