Джалън Джонсън отбеляза 26, за да поведе Хоукс над Никс със 116-100
AP News | 2024-03-06 | 05:24:49

НЮ ЙОРК (AP) — Джейлън Джонсън отбеляза 26 точки, за да поведе Атланта Хоукс до победата със 116-100 над Ню Йорк Никс във вторник вечер.

Де'Андре Хънтър имаше 22 точки от пейката, а Дежунте Мъри завърши с 21.

Донте Ди Винченцо поведе Никс с 21 точки, а Боян Богданович имаше 19.

Джейлън Брънсън, който получи контузия на лявото коляно в началото на мача срещу Кливланд в неделя, и Шейк Милтън, който подписа с Никс във вторник, не играха.

Хоукс водеха с рекордните за мача 22 точки в началото на втората четвърт и все още водеха с 54-33, когато Никс направиха серия от 13-2, за да намалят дефицита си до 10.

Атланта отбеляза следващите пет точки и водеше с 61-50 на полувремето.

Те все още водеха със 70-55, когато Никс направиха серия от 21-6 и изравниха мача 76-76 при късия скок на Джош Харт с 1:47 оставащи в третия.

След ново равенство, Хоукс отбелязаха последните пет точки и водеха с 83-78 след третата.

Тройка на Харт при 6:27 до края на мача доведе Никс до четири, 95-91, но Хоукс завършиха мача при серия от 21-9.

Атланта отбеляза първия гол в мача шест точки и никога не изоставаше. Никс не успяха да отбележат гол, докато Исая Хартенщайн не реализира наказателно хвърляне при 8:26.

Хоукс водеха с 33-15 след първата четвърт, докато Никс стреляха мрачните 22,2% (6 от 27) от полето и 13,3% (2 от 15) от диапазона за 3 точки, като ДиВинченцо отбеляза жалък 1 от 9 зад дъгата.

Никс ​​се опитаха да вкарат рекордните за сезона 52 тройки, но направиха само 16 (30,8%).

Садик Бей вкара 17 точки, а Клинт Капела добави 13 за Хоукс.

Прешъс Ачиуа вкара 15 точки, Харт имаше 14, а Майлс Макбрайд и Алек Бъркс завършиха с по 11.

Хоукс: домакин на Кливланд в сряда.

Никс: домакин на Орландо в петък.