Джалън Дюрън има рекорд в кариерата си с 23 борби, докато Пистънс победиха Раптърс със 113-104 за 3-та победа в 4
AP News | 2024-03-14 | 03:49:06

ДЕТРОЙТ (AP) — Джалън Дюрън имаше рекорд в кариерата си с 23 борби, заедно с 24 точки и пет асистенции като Детройт Пистънс спечелиха три от четири мача за първи път от близо две години, побеждавайки Торонто Раптърс със 113-104 в сряда.

Детройт, който изоставаше с 16 точки през втората четвърт, не беше спечелил три от четири от края на сезон 2021-22 — поредица от 145 мача.

Дюрен записа втория си мач този сезон с най-малко 20 точки, 20 борда и пет асистенции. Никола Йокич и Домантас Сабонис са единствените други играчи с двама този сезон.

Кейд Кънингам добави 19 точки за Детройт, където шестима играчи отбелязаха двуцифрени точки. Пистънс имат второто най-лошо постижение в лигата, с един мач пред Вашингтон.

Имануел Куикли вкара 25 точки за Торонто, който достигна рекорд за сезона, като загуби пет поредни загуби. Бившият Пистън Кели Олиник вкара 19.

Раптърс водеха с 57-52 на полувремето, но отбелязаха само 22 точки през третото. Това позволи на Детройт да поведе с 83-79 след тройка на Стенли Умуде при сирената.

Пистънс продължиха да играят добра защита, задържайки Торонто до две точки при стрелба 1-от-8 в първия мач пет минути от четвъртата. Двойка тройки на Маркъс Сасер изведе Детройт напред със 100-87 при 4:26 до края и Раптърс така и не се изправиха през цялата част.

Торонто започна втората четвърт със серия 26-5, с девет играча, допринасящи за точки. Кънингам и Дюрън комбинираха 6 от 10 в четвъртината, но останалата част от отбора отбелязаха 1 от 14.

Раптърс: домакин на Орландо в петък.

Пистънс: домакин на Маями в петък.