Джалън Грийн и Алперен Сенгун превъзмогнаха Рокетс срещу Лейкърс със 135-119
AP News | 2024-01-30 | 05:48:19

ХЮСТЪН (АП) — Джалън Грийн вкара 34 точки, а Алперен Сенгун добави 31, за да помогне на Хюстън Рокетс да победят със 135-119 над Лос Анджелис Лейкърс в понеделник вечерта.

Хюстън водеше с цели 30 точки през второто полувреме, преди Лейкърс да използват серия 20-5, за да стигнат до 10 четири минути преди края.

Рокетс отбелязаха следващите шест точки, с три от Грийн, за да направят резултата 127-111 с около три минути преди края и Лейкърс премахнаха всичките си титуляри.

ЛеБрон Джеймс, Антъни Дейвис и Д’Анджело Ръсел вкараха по 23 точки за Лейкърс, които спечелиха две поредни победи, завършили с победа със 145-144 двойно продължение над Голдън Стейт в събота.

Кам Уитмор имаше 20 точки от резервната скамейка за Хюстън, а Джабари Смит младши имаше 18 точки и девет борби при завръщането си, след като пропусна четири мача поради изкълчен ляв глезен. Грийн и Сенгун също записаха по 12 борби и седем асистенции, за да помогнат на Рокетс за победата.

Рокетс водеха с 25 точки след кош от Сенгун около девет минути преди края, когато Лейкърс използваха серия от 12-3, за да стигнат до 119-103 в средата на четвъртината.

Скоро след това , Джеймс беше съборен на корта, след като беше ударен в лицето от Брукс, докато двамата се бореха за отскок. Джеймс остана с лицето надолу на корта за няколко минути, докато официалните лица на отбора се погрижиха за него, преди да станат и да напуснат корта.

Играта беше прегледана и определена като груб 1 фаул и Джеймс остана в играта.

Джеймс пропусна и двата наказателни удара, но направи пауза секунди след това, за да започне серия от 8-2, която намали преднината до 121-111 четири минути преди края.

Ракетите водеха с 18 в полувремето и отвори третата четвърт със серия 16-4, за да направи 94-64 с около 7½ минути до края на четвъртината.

Хюстън повиши с 29 няколко минути по-късно, преди Лейкърс да използва 11 -2 удар с пет точки от Дейвис, за да намали преднината до 101-81 с около две минути преди края на третата част.

Джаред Вандербилт от Лейкърс беше изгонен през втората четвърт, след като получи два технически фаула по време на размяна с Брукс.

Вандербилт получи първия си технически фал, след като бутна Брукс под врата след кош от Лейкърс около 10 минути преди края на втората четвърт. Брукс се отдалечаваше от Вандербилт и беше с гръб към него, когато Вандербилт го потупа по тила, предизвиквайки ново техническо и незабавно изгонване.

Лейкърс: Посетете Атланта във вторник.

Рокетс: Домакин на Ню Орлиънс в сряда.