Джалън Грийн отбеляза 27 точки, Рокетс победиха Трейл Блейзърс със 123-107
AP News | 2024-03-09 | 07:32:34

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Джалън Грийн имаше 27 точки, включително две изявени забивки в третата четвърт, а Хюстън Рокетс се отдръпна да победят Портланд Трейл Блейзърс със 123-107 в петък вечерта.

Фред ВанВлийт добави 18 точки и 10 асистенции за Рокетс, които бяха загубили четири от предишните си шест мача и се приближиха до загуба със 122-116 на Лос Анджелис Клипърс в сряда вечер. Алперен Сенгун завърши с 19 точки.

Далано Бантън отбеляза рекордните в кариерата си 30 точки за Трейл Блейзърс при третата им поредна загуба.

Портланд (17-45) водеше с 12 точки, но Хюстън дръпна напред в третата четвърт и увеличи преднината си до 99-88 с 3 точки на Джок Ландейл с 8:45 до края. Рокетс (28-35) водеха с 18 точки в края на мача.

Блейзърс бяха без ДеАндре Айтън, който пропусна петия си пореден мач заради изкълчена дясна китка. Новобранецът Скут Хендерсън и Малкълм Брогдън също бяха отстранени от по-дълготрайни контузии.

Джерами Грант, който пропусна мача с Минесота в понеделник, но се завърна за загубата на Портланд със 128-120 от Оклахома Сити в сряда, отново не беше на разположение поради болка в дясното сухожилие. Джабари Уокър седна с контузия на дясно бедро.

Тумани Камара, който пропусна мача в сряда поради заболяване, игра за Портланд.

„Разочароващо е“, каза треньорът на Блейзърс Чонси Билъпс. „Хубавото е, че се опитваме да се развиваме. Така че дава възможност на младите момчета да получат малко игрови минути. Но това, което се случва, е, че губите толкова много възможности за химия и синергия с титулярите и сте играчи, от които зависи най-много. Така че това е нещо като нож с две остриета.“

Блейзърс водеха с цели 11 точки през първата четвърт, но тройката на Джабари Смит младши изравни до 42 за Хюстън през втората. Рокетс излязоха напред за кратко преди полувремето, но Портланд поведе с 63-55 на почивката.

Портланд имаше 12 тройки през първото полувреме, но завърши с 16.

Грийн последва кражба и драматично забиване над Саймънс с полагане, за да вкара Рокетс в рамките на 70-65. Грийн се потопи отново, за да намали разликата до 77-76 и кошът на Кам Уитмор даде преднина на Рокетс.

Портланд го запази близо, като изоставаше само с 92-87 до последния период.

Това беше втората от четири срещи между двата отбора. Блейзърс спечелиха първия през януари.

Ракетс: в Сакраменто в неделя вечер.

Трейл Блейзърс: домакин на Торонто в събота вечер.