Джалън Грийн отбеляза 37, Рокетс победи Тъндър със 132-126 в продълженията за 10-та поредна победа
AP News | 2024-03-28 | 05:24:18

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Джейлън Грийн отбеляза 37 точки и Хюстън Рокетс спечели 10-ия си пореден мач, побеждавайки Оклахома Сити Тъндър 132 -126 в продълженията в сряда вечер.

Амен Томпсън имаше 25 точки и 15 борби, а Дилън Брукс добави 20 точки за Рокетс. Хюстън влезе в нощта с мач зад Голдън Стейт Уориърс за последното място в плей-ин турнира в Западната конференция.

Джош Гиди достигна рекорд в кариерата си с 31 точки за Тъндър, една вечер, след като отбеляза a рекорд за сезона 25 при победа в Ню Орлиънс. Джейлън Уилямс добави 23 точки и 10 асистенции за Оклахома Сити, която влезе през нощта на полумач зад водещия в Западната конференция Денвър Нъгетс.

Шай Гилгеус-Александър от Оклахома Сити остана с натъртено дясно бедро. Той е голмайстор номер 3 в лигата със средно 30,4 точки.

Последните минути от редовното време бяха напрегнати. Гиди се забърза към топката и получи удар, за да отскочи, докато седеше на пода на няколко фута пред линията за наказателни удари, извеждайки Тъндър напред със 103-102 с малко под четири оставащи минути.

Уилямс от Оклахома Сити вкара оспорвана тройка с оставащи 4,7 секунди, за да изравни резултата на 112. Поставянето на Джалън Грийн при сирената се претърколи, налагайки продължения. Брукс вкара две тройки в началото на допълнителния период, за да постави Рокетс в контрол.

Играта имаше малко допълнителен привкус от самото начало. Конфети от предишно събитие заваляха на пода точно преди върха.

Тъндър изоставаха с двуцифрен резултат през първата четвърт, но се събраха, за да водят с 50-49 на полувремето.

Тъндър водеха с 69-62, когато Гиди фаулира Джабари Смит Джуниър. Гиди се опита да му помогне и Брукс отблъсна Гиди и получи технически фал. Това беше 14-ият за Брукс за сезона, което го постави на две по-малко от отстраняване от един мач.

Оклахома Сити поведе с 85-80 в четвъртата четвърт.