Джалън Грийн отбелязва 34, води Рокетс до 10-та поредна победа с победа със 101-100 над Джаз
AP News | 2024-03-30 | 06:17:34

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Джейлън Грийн отбеляза 30 от своите 34 точки през второто полувреме и имаше девет борби като Хюстън Рокетс победиха Юта Джаз със 101-100 в петък вечер за 10-ата си поредна победа.

Фред ВанВлийт отбеляза 22 точки, Амен Томпсън добави 18 точки и 14 борби, докато Джабари Смит-младши отбеляза 14 точки за Рокетс . Хюстън вкара 27 точки след 21 загуби на Юта и надмина Джаз с 25-12 във втория шанс.

Джон Колинс поведе Юта с 30 точки и 11 борби. Колин Секстън добави 29 точки. за Джаз, който загуби осми пореден мач. Крис Дън завърши с 11 точки и осем борби.

Рокетс изоставаха през цялото първо полувреме, но промениха инерцията си по време на избухването на Грийн през третата четвърт.

Грийн имаше пет Първите шест коша на Хюстън от второто полувреме за задвижване на серия от 20-7, която доведе Рокетс до 61-54 в средата на третата четвърт. Той вкара 20 от 28-те точки на отбора си в четвъртината.

Юта се върна в предни позиции след серия 16-2. Секстън засили бягането със забивка на 360 и го подчерта с хвърляне на пръсти, което повиши Jazz със 74-69.

Хюстън дръпна напред завинаги, когато Грийн се насочи в layup и повали чифт 3 -pointers като част от 14-3 run. Втората тройка на Грийн даде преднина на Рокетс с 92-85 с 3:45 до края.

Юта намали изоставането до едно с оставащо 1:21 след обратен удар на Джони Джузанг. VanVleet направи ударен скок, а Грийн удари два свободни хвърляния в последните 15 секунди, за да подпечата победата.

Хюстън постигна най-ниските за сезона 13 точки през първото тримесечие, докато стреля само 21% от полето през този участък.

Колинс и Секстън комбинираха шест коша и 21 от първите 23 точки на Юта за помогнете на Jazz да преодолеят 0-от-10 старт от диапазон от 3 точки и да се възползват от ранните борби на Rockets. Тяхната продукция помогна на Юта да пренесе преднина от 23-13 през втората четвърт.

Юта водеше с 13 точки през първото полувреме, повишавайки се с 39-26 след двойка тройки от Колинс. Рокетс намалиха разликата преди полувремето, когато Смит ограничи поредица от три последователни коша на Хюстън със забивка, за да направи резултата 43-39.

Рокетс: домакин на Далас в неделя.

Джаз: в Сакраменто в неделя.