Джалън Хъртс играе по време на болест, но късни грешки обричат ​​Eagles при загуба с 20-17 от Seahawks
AP News | 2023-12-19 | 08:40:19

СИАТЪЛ (AP) — През по-голямата част от нощта Джалън Хъртс игра по-добре от това как изглеждаше или вероятно се чувстваше, докато се справяше с болест .

Четвъртата четвърт ще накара Хъртс и Филаделфия Ийгълс да се чувстват зле от пропуснатата им възможност да си върнат контрола в NFC East и да запазят живо предимството на домашния терен за плейофите.

Хъртс гледах как Дрю Лок и Сиатъл Сийхоукс се събраха в последните минути за победа с 20-17 над Ийгълс в понеделник вечер, която донесе трета поредна загуба на Филаделфия (10-4).

Това беше четвърта четвърт за забравяне за Hurts. Той хвърли интерсепция в крайната зона с 8:08 до края, опитвайки се да удари Quez Watkins с дълбок удар, който можеше да увеличи преднината на Филаделфия от 17-13. Той не успя да реализира трета и 7 в халфовата линия с оставащи малко повече от 2 минути, което вероятно би означавало, че Сиатъл никога няма да си върне топката.

И в последното си отчаяно усилие, Хъртс беше пресрещнат за втори път от Джулиан Лав в четвъртината, опитвайки се да удари A.J. Браун надолу по страничната линия в последните секунди.

„Опитваше се да бъде агресивен в този момент. Имахме много възможности в играта да го отворим и не го направихме. Аз не го направих. Не си свърших работата достатъчно добре,” каза Хъртс.

По-голямата част от вината през последните няколко седмици беше хвърлена върху защитата на Филаделфия след огромните загуби от Сан Франциско и Далас. Но нападението на Хъртс и Ийгълс далеч не е безупречно, особено след като не успяха да отбележат офанзивен тъчдаун миналата седмица в Далас.

Елексирът трябваше да бъде едно пътуване до Сиатъл и игра на пропуснатата защита на Сийхоукс. И изглеждаше така в началото, след като Eagles скочиха до преднина от 10-0 с няколко дълги голови удара през първото полувреме.

Но тази преднина изчезна в началото на третата четвърт и не успя да бъде увеличена, след като Филаделфия си върна преднината от 17-10 при втория тъчдаун на Хъртс в средата на третата четвърт.

„Наистина исках да бъда успяхме да им спечелим два резултата, а ние не успяхме,” каза треньорът на Eagles Ник Сириани. „Мислех, че защитата се задържа и прави някои наистина хубави неща. Просто трябваше да се дръпнем в този мач, но не го направихме.“

Хъртс завърши 17 от 31 подавания за 143 ярда и добави още 82 ярда, бързайки с 13 изпълнения. Той не искаше болестта му да бъде извинение, но Хъртс пропусна тренировката в събота и отлетя отделно за Сиатъл ден по-късно, за да стои далеч от съотборниците си заради това как се чувства.

Ако Хъртс беше засегнат поради болестта му, може да е било четвъртото тримесечие, когато се е появило. Той беше 2 от 6 подавания за 25 ярда и две прихващания при последните три притежания на Филаделфия.

„Той е воин. Той е състезател. Очевидно играта не ни се получи, но той със сигурност направи някои изключителни игри за нас“, каза центърът Джейсън Келс.

Филаделфия върви крехко. Те вече спечелиха място в плейофите, но защитаващите се шампиони на NFC изглеждаха всичко друго, но не и готови за Super Bowl през последните няколко седмици. Техният диференциал в точките от плюс-18 е третият най-лош от всички отбори с поне 10 победи през първите 14 мача от сезона.

Те имат време да го коригират и графикът през последните три седмици са благоприятни с два мача срещу ниските Ню Йорк Джайънтс, притиснати около гостуване от още по-лошия Аризона. „Орлите“ трябва да имат всички шансове да завършат с 13 победи, но това може да не е достатъчно, за да спечелят дори собствената си дивизия.

„Все още имаме целите си пред себе си. Знаем, че спечелихме плейофите тази седмица. Ние наистина не гледаме на това. Ние знаем какво искаме да правим“, каза Сириани. „Искаме да спечелим тази дивизия, но това е последният път, когато ме чувате да казвам това. Трябва да отидем да спечелим мач през следващата седмица.“