Джалън Съгс и Паоло Банчеро водят Меджик до победа със 115-107 над падащия Джаз
AP News | 2024-03-01 | 05:01:18

ОРЛАНДО, Флорида (АП) — Джейлън Съгс вкара три тройки в последните три минути и завърши с 15 точки като Орландо Меджик победи Юта Джаз със 115-107 в четвъртък вечерта.

Паоло Банчеро, отново в състава, след като пропусна два мача поради грип, имаше 29 точки и девет борби за Меджик, който спечели за 10-ти път в 13 мача. Братята Вагнер, Франц и Мориц, добавиха по 14 точки. Съгс вкара 5 за 8 от игра и 4 за 7 от дистанция за 3 точки, преди да направи фаул в последните секунди.

Джон Колинс, Кейонте Джордж и Колин Секстън отбелязаха по 19 точки, а Лари Марканен добави 18 за падащият Джаз, който загуби втори пореден път и за седми път в осем мача.

Меджик измина повече от 13 минути без гол от игра за 3 точки, преди Съгс да отбележи такъв при 2:49 оставащи до края на мача. Той направи и трите си далечни удара за период от 90 секунди, увеличавайки преднината на Орландо от 101-100 до 110-103.

Юта остана в битката с 16-за-37 стрелба от далечна дистанция. Но, играейки без Уокър Кеслър, блокиращ удари номер 3 в НБА, Джазът имаше само една блокада и беше отбит с 45-37. Уокър е аут с изкълчване на десния крак.

След като Орландо натрупа ранен двуцифрен аванс през първото полувреме, Джордан Кларксън и Марканен отбелязаха тройки по време на серия от 11-0, докато Юта затвори с 53-52 до почивката.

A Тройка на Секстън извади Jazz напред в средата на третата четвърт, а когато Марканен вкара нова тройка минута по-късно, Юта отбеляза 13 за 26 от далечна дистанция.

Юта така и не успя да постигне своето краткотрайна преднина над четири точки.

Джаз: Посетете Маями в събота.

Магия: Приемете Детройт в неделя.