Джамал Мъри хвърля топлинен пакет, Майкъл Малоун крещи на официалните лица, докато Нъгетс са разочаровани в мач 2
AP News | 2024-05-07 | 06:08:48

ДЕНВЪР (АП) — Гардът на Нъгетс Джамал Мъри загуби хладнокръвие на пейката и хвърли топлинен пакет на корта.

Разочарованието на Денвър се прояви напълно през първото полувреме на мач 2 в понеделник вечер срещу Минесота Тимбъруулвс. Вълците упражниха натиск и защитаващият шампиона Нъгетс изгуби нервите си, изоставайки с цели 28 точки през втората четвърт.

Мъри, седнал на пейката, беше видян на видео да хвърля топлинен пакет към игрището след полагане на Карл-Антъни Таунс. Нямаше обаждане към Мъри, а предупреждение от говорителя към тълпата да не хвърлят предмети по пода.

Timberwolves издадоха собствено предупреждение: те са сила, с която трябва да се съобразяват, докато се опитват да поведат с 2-0 в сериите от втори кръг. Това след победа над Финикс в първия рунд. Антъни Едуардс и Тимбъруулвс вълнуваха Мъри и Нъгетс на всяка крачка.

Първото полувреме на Денвър беше изпълнено с пропуснати удари и влошаване. Треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун беше толкова ядосан от липсата на повикване, след като Таунс нахлу с булдозер през Мъри за полагане, че изтича на корта и започна да крещи на рефера Марк Дейвис. Подобен вид демонстрация в редовния сезон би довела до Малоун поне едно техническо и евентуално изгонване. Но нямаше свирка.

Длъжностните лица оставиха и двете страни да играят и физическите Вълци се възползваха. През второто тримесечие те удържаха Нъгетс до шест гола от игра и шест загуби, а Денвър лобираше за обаждания при почти всяко пътуване надолу по терена.

Минесота се нахвърли срещу Нъгетс на вълни и не се отказа им миг спокойствие. На Timberwolves липсваше центърът Руди Гобер, който се върна в Минеаполис, където годеницата му роди дете на двойката рано в понеделник.