Джамал Мъри вкара 32 точки, Нъгетс използват голяма серия, за да победят Кингс със 117-96
AP News | 2024-02-29 | 06:40:34

ДЕНВЪР (AP) — Джамал Мъри вкара 32 точки, Никола Йокич имаше 14 точки, 14 борби и 11 асистенции само за три четвърти за своя четвърти пореден трипъл-дабъл и Денвър Нъгетс направиха голяма серия, за да победят Сакраменто Кингс със 117-96 в сряда вечер.

Йокич има 19 трипъл-дабъла този сезон, тъй като Денвър избегна загубата и на четирите мача до Сакраменто този сезон. Мъри отправи 13 от 16 удара, включително пет от шестте си опита за 3 точки, за да помогне на Нъгетс да спечелят четвъртата си поредна победа след почивката в Мача на звездите.

Гардът на Кралете Де'Аарън Фокс беше изтрит от състава около час преди излитане поради контузия на лявото коляно. Той премина през загрявка преди мача, преди да бъде изключен.

Домантас Сабонис, трипъл-дабъл лидерът на НБА с 21, беше задържан до 13 точки, 10 борби и седем асистенции, докато Кийгън Мъри вкара 21 точки за Сакраменто.

Кийгън Мъри имаше 11 точки през първата четвърт, включително тройка в края на периода, която даде преднина на Кингс с 35-28, но беше спряна от гъмжащата защита на Нъгетс. Той отправи само 2 от 5 удара през втората и третата четвърт и вкара шест точки, като играта вече беше недостижима.

Алекс Лен добави 18 точки от пейката за Сакраменто.

Денвър изоставаше с 47-32 в началото на втората четвърт и превъзхождаше Кингс с 68-22 през следващите 18:21, за да поведе с 32. Йокич завърши 124-ия трипъл-дабъл в кариерата си, когато даде на Кентавиус Колдуел-Поуп тройка от корнер, която направи резултата 100-68 при 1:14 оставащо време в третата четвърт.

Няколко от тези асистенции поведоха до забивки на Арън Гордън, който отбеляза 17 точки. Колдуел-Поуп, който пропусна последните два мача срещу Кингс, отбеляза 11 от своите 18 точки в третата четвърт, а Майкъл Портър младши завърши с 14 точки.

Кралете: в Минесота в петък вечер.

Нъгетс: домакин на Маями в четвъртък вечер.