Джарън Джаксън-младши отбелязва 30 точки, Джейк ЛаРавия губи 19 при победата на Гризлис със 115-109 над 76ers
AP News | 2024-03-07 | 05:24:34

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Джарън Джаксън-младши има 30 точки, 11 борби и шест блокади, Джейк ЛаРавиа има 19 точки и 13 борби, а Мемфис Гризлис използваха серия от 11-0 в края на четвъртата четвърт, за да стигнат до победа със 115-109 над Филаделфия 76-ърс в сряда вечерта.

Гризлис изоставаха с 12, влизайки в четвъртата част преди да станат горещи в последните минути, подобно на победата в понеделник вечер в Бруклин. Един от най-лошите отбори в НБА, Мемфис спечели две поредни победи след серия от пет загуби.

Гризлис надиграха 76ers с 34-16 в четвъртия.

Кели Оубре-младши поведе 76ers с 25 точки, а Пол Рийд имаше 17 точки и 11 борби.

Сиксерс изиграха втори пореден мач без гарда на All-Star Tyrese Maxey, който се възстановява от мозъчно сътресение. Макси загуби равновесие по време на шофиране в неделя през третата четвърт на мача в Далас и удари главата си в коляното на друг играч. Той напусна играта, но успя да се върне и да завърши. Тъй като Сиксърс допуснаха загуба вечер по-рано в Бруклин, се очакваше Макси да издържи тази, като се имат предвид протоколите на НБА, регулиращи връщането в игра след сътресение.

Треньорът Ник Нърс каза преди мача, че Макси все още изпитва „много леки симптоми“.

Сиксерс измина месец без действащия MVP на НБА Джоел Ембийд и все още няма график за завръщането му от операция на коляното. Въпреки че той и Макси очевидно са най-големите имена, които седят извън турнира, Сиксърс бяха надупчени от контузии този сезон и очакван претендент от Източната конференция сега се бори да остане извън турнира за игра.

Робърт Ковингтън не е играл през тази календарна година поради натъртване на лявото коляно и може да започне дейности на корта в рамките на седмица до 10 дни. Де’Антъни Мелтън не е играл от края на март поради напрежение в костите на лумбалния гръбнак. Sixers казаха преди мача, че Мелтън ще бъде оценен отново след две седмици.

Сиксерс стартираха трима играчи — Николас Батум, Бъди Хийлд и Кам Пейн — които не бяха в списъка за първата вечер.

Те бяха принудени да разчитат на гарда Джеф Доутин младши, който вкара 10 гола само във втория си мач, откакто подписа двупосочен договор. Той прекара този сезон с G League Delaware Blue Coats, но изигра 25 мача миналия сезон под Нърс в Торонто.

Гризлис се борят със собствените си неволи от контузии със Зиайър Уилямс (ханш) и Дерик Роуз (слабини), добавени наскоро към дълъг списък от боледуващи играчи, включващ Джа Морант, Дезмънд Бейн и Маркъс Смарт . Докато Гризлис не се очакваше непременно да се борят за място в плейофите, контузиите причиниха хаос на ротациите им и ги изпревариха само Портланд и Сан Антонио в класирането на Западната конференция.

В мач с недостатъчен персонал отбори, Мемфис наистина спечели 15-ия си мач като гост срещу само седем у дома. Винс Уилямс младши, който имаше 17 точки и девет асистенции, изведе Гризлис напред със 105-104 с чифт наказателни удари и те никога повече не изоставаха.

Гризлис: Домакин на Атланта в петък.

76ers: Домакин на Pelicans в петък.