Джаред Гоф хвърли 5 TD подавания, докато водещите в NFC север Лъвове се върнаха, победиха Бронкос с 42-17
AP News | 2023-12-17 | 06:48:18

ДЕТРОЙТ (AP) — Джаред Гоф достигна връх в кариерата си с пет тъчдаун паса, три към новобранеца в тайт енда Сам ЛаПорта, и Детройт Лайънс разгромиха Денвър Бронкос с 42-17 в събота вечерта.

Водещите НФК Северни Лъвове (10-4) можеха да спечелят място в постсезона за първи път от сезон 2016 г., ако други резултатите вървят по пътя си този уикенд. Най-простият сценарий би бил загуба или равенство от Сиатъл срещу Филаделфия в понеделник вечер.

Надеждите на Бронкос да стигнат до плейофите за първи път от сезон 2015 претърпяха удар. Денвър (7-7) спечели шест от предишните си седем мача, за да изтегли мача от водещия в АФК Запад Канзас Сити.

Гоф и Лъвовете се върнаха след някои лоши мачове – загубиха два от три мача – с доминираща втора четвърт.

Ветеранът куотърбек, който обърна топката осем пъти в предишните четири мача, хвърли пасове за тъчдаун в периода към ЛаПорта, новобранеца Джамир Гибс и Амон-Ра Сейнт Браун, за да даде преднина на Детройт с 21-0 на полувремето .

Денвър, междувременно, беше 1 от 6 на трето място и имаше само 75 ярда през първото полувреме.

Ръсел Уилсън отправи тъчдаун пас от 3 ярда към Лил'Джордан Хъмфри в средата на третата четвърт . Лъвовете отговориха с удар от осем игри и 75 ярда, който Гоф увенча с още един пас за тъчдаун към ЛаПорта.

Бронкос имаха тъчдаун на четвърти даун, отхвърлен в края на третия, когато офанзивният играч Куин Майнерц беше маркиран за засада.

Треньорът на Бронкос Шон Пейтън продължи да крещи на Уилсън от страничната линия и Денвър се задоволи с гол от игра, за да намали изоставането си до 28-10.

Уилсън, който загуби опипване при първото си притежание, завърши 18 от 32 за 223 ярда с пас за тъчдаун и бърз TD. Той беше освободен от дубльора Джарет Стидъм в безсмислена финална серия.

Гоф беше 24 от 34 за 278 ярда, хвърли пет паса за тъчдаун за първи път от 2018 г., когато игра за Рамс, и не го направи имат оборот. Той се присъедини към C.J. Stroud от Хюстън като единствения QB, който хвърли пет TD в игра този сезон. Бронкос се отказаха само от четири паса за тъчдаун в предходните шест мача.

ЛаПорта, втори рунд избран от Айова, стана първият новобранец в тайт енд, който има поне 70 приема, 700 ярда и девет тъчдауна .

Св. Браун имаше седем уловени удара за 112 ярда и резултат след общо пет приемания в предишните два мача.

Лъвовете разчитаха на силна игра на бягане с Гибс и Дейвид Монтгомъри, които комбинираха за 185 ярда и 27 носения. Тъчдаунът на Гибс от 12 ярда в началото на четвъртата четвърт ги изведе напред с 35-10.

ИГРАЧИ В ПРАЙМ ВРЕМЕТО

Детройт е 4-0 през нощта този сезон с победи над Канас Сити, Грийн Бей, Лас Вегас и Денвър.

ДОПЪЛНИТЕЛНИ СЦЕНАРИИ

Детройт може да си осигури място в плейофите в неделя, ако Лос Анджелис Рамс загубят или изравнят заедно със загуба от Тампа Бей или Загуба или равенство на Атланта.

ТРАВМИ

Бронкос: OLB Ник Бонито не беше активен, след като напусна мача миналата седмица с контузия в коляното.

Лъвове: CB Джери Джейкъбс (подколенно сухожилие) и ТЕ Брок Райт (слабини) бяха наранени по време на мача.

Бронкос: Домакин на Нова Англия в неделя, 24 декември.

Лъвове: В Минесота на 24 декември.