Джаред Маккейн прави 8 3s, вкарва 30 точки, докато Дюк слага край на мартенската лудост на Джеймс Мадисън
AP News | 2024-03-24 | 01:49:05

НЮ ЙОРК (AP) — Джаред Маккейн вкара 22 от своите 30 точки през първото полувреме и постави рекорд на Дюк за турнир на NCAA игра с осем тройки, докато Сините дяволи сложиха край на мечтания сезон на 12-ия Джеймс Мадисън с победа с 93-55 във втория кръг в неделя.

Четвъртите поставени Сините дяволи (26-8) се насочват към Sweet 16 ще се изправи срещу победителя от Хюстън-Тексас A&M на полуфиналите на Южния регион в петък в Далас.

Маккейн и Дюк категорично прекратиха най-дългата активна серия от победи на нацията от 14 мача, като поведоха с 22 точки в полувремето и никога не позволяват предимството да падне под 20 през второто полувреме. Здравата защита, използвана за победата на Уисконсин в първия кръг, изглежда изобщо не притесни Сините дяволи.

Дуксовете (32-4) завършиха с рекорд на програмата за победи. Терънс Едуардс младши поведе JMU с 13 точки. Вниманието за шампионите на Sun Belt сега се насочва към треньора от четвърта година Марк Баингтън, за когото се спекулира, че е кандидат да заеме овакантеното място в Западна Вирджиния.

Маккейн направи своя осми тройка с 11:59 до края на второто полувреме, като задържа резултата и направи резултата 66-39.

Харизматичният първокурсник от Калифорния счупи училищен рекорд, поставен от Куин Кук в зашеметяващата загуба от Мърсър в първия кръг през 2014 г.

Това бяха само усмивки за Сините дяволи. Те завършиха 14 за 28 от диапазон от 3 точки.

Два дни след като Дюк победи Върмонт с тихо офанзивно представяне на 7-футовия Кайл Филиповски (три точки и един опит за удар), вторият отбор All - Американецът имаше 14 точки при стрелба 6 от 8 срещу JMU.

Тайрис Проктър добави 18 точки и четири тройки.

Дюк беше отстранен от турнира във втория кръг от Тенеси миналия сезон, първият на треньора Джон Шайер като заместник на Майк Кжижевски.

Шейер е бил част от седем отбора Sweet 16 като играч и асистент. Сега той има своя първи като старши треньор.

Маккейн започна рязко, като събори първите си шест тройки и се усмихна широко към фен секцията на JMU, след като го направи. Четвъртата му тройка с 11:49 до края на първото полувреме направи резултата 24-9 и взе таймаут от Дюк.

След шестия пореден удар на Маккейн, който направи 3 от полувремето, той разпери ръце, докато тичаше обратно на D и каза нещо конкретно на никого. Маккейн завърши полувремето с два пропуска от далечно разстояние, за да прекъсне поредицата, но почти изравни общия брой точки на JMU с 22 точки при стрелба 7-за-11.

Дюк водеше с 47-25 на полувремето, най-големият JMU дефицит на сезона.

SWEET TRIO

Регионът „Триъгълник“ на Северна Каролина, който е дом на Сините дяволи, Северна Каролина и щатът Северна Каролина ще имат и трите училища да достигнат до Sweet 16 за първи път от 2015 г. Топ поставените Tar Heels победиха Michigan State в западния регион в събота, докато 11-ият Wolfpack продължи невероятния скок, като победи Oakland в южната група.

НАГОРЕ СЛЕДВА< /h2>

Duke достигна до втория уикенд на March Madness за 27-ми път в 39 турнира, откакто събитието се разшири до 64 отбора през 1985 г.