Джарет Алън има 25 точки и 14 борби, Кавалиърс победи Хоукс със 127-119
AP News | 2023-12-17 | 05:16:49

КЛИВЛАНД (AP) — Джарет Алън има 25 точки и 14 борби, Донован Мичъл добави 22 точки и 13 асистенции в кариерата си и Кливланд Кавалиърс победиха Атланта Хоукс със 127-119 в събота вечерта.

Кавалиърс натрупаха преднина от 23 точки през първото полувреме на първия си мач, откакто обявиха стартовия мощен нападател Евън Мобли и бивш пойнтгард на звездите Дариус Гарланд вероятно ще отсъства до февруари. Кливланд прекъсна серия от три загуби.

Мобли, който има средно 16,0 точки и 10,5 борби, ще бъде подложен на артроскопска операция на лявото коляно в понеделник. Предстои Гарланд да има процедура за възстановяване на челюстта му, която беше счупена в четвъртък вечерта при сблъсък с Кристапс Порзингис от Бостън.

Трей Йънг имаше 35 точки и 10 асистенции за Атланта, а Дежунте Мъри вкара 21 точки. Хоукс отпаднаха шест от седем. Де’Андре Хънтър имаше 18 точки при завръщането си след отсъствие от три мача с дискомфорт в дясното коляно.

Алън записа най-резултатната четвърт в кариерата си със 17 точки в първата — направи осем гола от игра без пропуск — и се възползва от отсъствието на центъра на Хоукс Клинт Капела, който пропусна първия си мач за сезона с ляво болки в коляното.

Айзък Окоро вкара 18 точки, а Дийн Уейд имаше 16 точки, като и двамата се преместиха в титулярния състав на Кливланд, който отбеляза рекордните за сезона 41 точки през първата четвърт. Карис ЛеВърт добави 14 точки от резервната скамейка.

Атланта дръпна до 96-90 в началото на четвъртата с тройка на Йънг, но Мичъл направи последователни 3-ки, за да увеличи предимството на Кливланд до 107-94.

Малкият нападател на Атланта Богдан Богданович, който изкълчи десния си глезен в петък вечерта при победа със 125-104 в Торонто, отсъства за първи път този сезон.

Хоукс: домакин на Детройт в понеделник вечер.

Кавалиърс: домакин на Хюстън в понеделник вечер.