Джарет Алън, Карис ЛеВърт помогнаха на Кавс да победят Уизардс със 114-105, да избегнат пропускането в 3 мача
AP News | 2024-02-26 | 03:48:18

ВАШИНГТОН (AP) — Джарет Алън имаше 22 точки и 12 борби, Карис ЛеВърт добави 18 точки и 12 борби, а Кливланд Кавалиърс избегнаха първия си пропуск от три мача от декември с победа със 114-105 над Вашингтон Уизардс в неделя вечер.

Евън Мобли добави 21 точки, а Донован Мичъл имаше 16 точки при завръщането си, след като пропусна първите две мачове след паузата на Мача на звездите поради заболяване.

Дариус Гарланд вкара осем от своите 15 точки по време на края на серия 22-4, за да помогне на Кливланд да си осигури победа над Вашингтон през сезона. Кавс са втори в Източната конференция, един мач пред Милуоки.

Джордан Пул отбеляза рекордните за сезона 31 точки, а Кайл Кузма добави 27 за Уизардс, които удължиха най-лошата си серия от загуби за сезона до 11 мача и паднаха до 2-12 под ръководството на временния треньор Брайън Кийф.

Титулярът на Уизърдс Билал Кулибали, седмият общо избран в драфта на НБА за 2023 г., игра само шест минути и си тръгна с натъртване на десния таз след неудобно падане при опит за забивка през първата четвърт. Кори Киспърт остана с болест.

След като Пул вкара 11 точки — и отбеляза три тройки — по време на серия от 14-0, която даде преднина на Уизърдс с 94-88, Кавс отговориха с решителния си серия.

Гарланд направи чифт 3s, за да изравни играта, Мичъл удари 3 от подаването на LeVert, за да изведе Кливланд завинаги напред, и докато Мобли удари връщане и Гарланд го последва с полагане, Кливланд изгради предимство от 110-98.

Кавалиърс: Домакин на Далас във вторник вечер.

Уизардс: Домакин на Голдън Стейт във вторник вечер.