Джари получава най-добрия 6-ти шатаут в НХЛ, докато Пингвините губят Джетс с 3-0
AP News | 2024-02-07 | 05:26:18

ПИТСБЪРГ (AP) — Тристан Джари спря 24 изстрела в своя водещ в НХЛ шести шатаут този сезон и Питсбърг Пингуинс победиха падащия Уинипег Джетс 3 -0 във вторник вечерта.

Браян Ръст, Джеф Картър и Крис Летанг отбелязаха. Джари подобри резултата си до 5-0 срещу Уинипег с две от 19-те си паути в кариерата си.

Конър Хелбуйк направи 24 спасявания за Джетс, които загубиха четвъртия си пореден мач, след като спечелиха 10 от 11.

Ръст вкара своя 12-ти гол, а Картър своя шести, и двата в пауърплей, докато Пингвините вкараха множество голове с предимство на човека за първи път от 18 декември.

Летанг вкара своя четвърти гол и стана 21-ият защитник в историята на НХЛ, който достига 30 точки 14 пъти.

Треньорът на Питсбърг Майк Съливан спечели своята 430-та победа в своя 800-ти мач в НХЛ, а Джейк Гюнцел направи асистенция в своя 500-ен мач за Пингвините, които спечелиха последователни мачове след три поредни загуби и четири от пет. Питсбърг има точки в 16 от последните си 21 мача.

Водещият голмайстор на Джетс Марк Шайфеле се завърна, след като пропусна шест мача поради контузия в долната част на тялото. Той изглежда отбеляза в началото на третия период, но голът не беше зачетен след успешен опит за засада на Питсбърг.

Новополученият Шон Монахан изигра първия си мач с Уинипег. Монахан, който центрира Коул Перфети и Николай Елерс, беше придобит при сделка с Монреал по време на паузата на мача на звездите.

Джетс допуснаха повече от два гола едва за четвърти път в последните 26 мача.

Пингвините спечелиха 17 от последните си 21 срещу Джетс. У дома Питсбърг спечели 20 от последните 22 срещу Уинипег от 24 март 2007 г.

Отборите се срещат отново в събота в Уинипег.

Летанг откри резултата в 7:16 от първия период. Той пресече пас на синята линия на Уинипег, премина към своя бекхенд и отправи удар покрай Хелбюйк от прореза.

Питсбърг вкара два гола в пауърплей с разлика от 90 секунди във втория. Защитникът на Уинипег Брендън Дилън беше оценен с петминутно голямо наказание и мач наказание за неправомерна проверка на главата на нападателя на Пингвините Ноел Акиари, който напусна играта и не се върна.

Картър вкара в 7:33, а Ръст направи 3-0 в 9:03 на секундата, като и двамата отбелязаха рикошети от върха на гънката. Сидни Кросби удължи точковата си серия до осем мача с вторична асистенция за гола на Ръст.

Джетс: Посетете Филаделфия Флайърс в четвъртък.

Пингвините : В Minnesota Wild в петък.