Джарвис води Ураганите до победа с 6-3 над Дъкс, след като Каролина загуби вратаря си поради контузия
AP News | 2024-01-12 | 05:01:34

РАЛЕЙ, Северна Каролина (АП) — Сет Джарвис отбеляза гол и две асистенции, а Каролина Уракейнс удължиха поредицата си от точки до седем мача с побеждавайки Анахайм Дъкс с 6-3 в четвъртък вечерта, въпреки загубата на вратаря си във втория период.

Джордан Мартинук и Стефан Нойсен записаха по гол и асистенция, докато Брейди Скей, Андрей Свечников и Джак Друри също отбелязаха . Теуво Теравайнен асистира за два гола.

При резултат 3-all, Ураганите направиха смяна на вратаря при 6:04 часа до края на втория период, когато Пьотр Кочетков напусна, след като беше преобърнат от Исак Лундестрьом по време на pileup в мрежата. Само 34 секунди по-късно Ноесен даде преднина на Каролина, а голът на Друри направи 5-3.

Кочетков направи 10 спасявания при 13 удара. Анти Раанта направи три спасявания.

Lundestrom, Ryan Strome и Frank Vatrano отбелязаха за Ducks, които започнаха гостуване от пет мача две вечери по-рано, като спечелиха в Нашвил. Джон Гибсън направи 21 спасявания при 26 изстрела през два периода, преди Лукас Достал да влезе и да спре осем изстрела.

Ураганите отправиха първите 12 удара към вратата в мача, но отбелязаха чак до 13-ия си опит. Skjei вкара седмия си гол за сезона.

Каролина отбеляза голове при последователни удари в рамките на 15 секунди. Свечников вкара своя 10-ти гол, осми за последните седем мача.

Първият гол на Лундстрьом дойде в петия му мач за сезона само 25 секунди след втората част.

Каролина отговори 1:28 по-късно, когато Мартинук, играещ в своя 600-ен мач в НХЛ, проби през процепа и чукна пас от Джарвис. Това беше трети гол за Мартинук за сезона и втори в последните четири мача.

Строум и Ватрано вкараха в интервал от 45 секунди през втория период, за да изравнят патиците при 3-3.

Преди мача Патиците обявиха, че центърът Тревър Зеграс (счупен ляв глезен) и защитникът Павел Минтюков (отделено рамо) могат да отсъстват близо два месеца, след като получиха контузии във вторник вечерта в Нешвил.

Ducks: В Tampa Bay в събота

Hurricanes: Домакин на Питсбърг в събота