Джъстин Фийлдс, D.J. Мур води, докато Мечките нанасят голям удар на надеждите на Соколите с шум от 37-17
AP News | 2023-12-31 | 23:56:33

ЧИКАГО (АП) — Джъстин Фийлдс хвърли 268 ярда с пас за тъчдаун и бърза ТД в това, което може да бъде последният му домакински мач за Чикаго, а Беърс нанесе голям удар на надеждите на Атланта след сезона, побеждавайки Соколите с 37-17 в снежна неделя.

D.J. Мур завърши с девет хващания за 159 ярда и тъчдаун, а Халил Хърбърт бяга за 124 ярда и резултат.

С малко място за мърдане, за да влезе в плейофите за първи път от 2017 г. насам – и бъдещето на треньора Артър Смит под въпрос — Соколите (7-9) бяха победени от Чикаго (7-9).

Мечките грабнаха преднина от 21-7 на полувремето с Фийлдс и Мур начело и стигнаха до четвъртата си победа в пет мача.

Полетата са попълнени 20 от 32 преминавания. Той също така пробяга 45 ярда с бъдещето си толкова мъгляво, колкото винаги. Мечките придобиха избора на Каролина от първия кръг при търговията с Мур миналия март и може да са в състояние да привлекат Кейлъб Уилямс или Дрейк Мей, ако решат да преминат от бившата звезда на Охайо Стейт.

Фийлдс хвърли страхотен пас от 7 ярда за тъчдаун на Мур при първото натискане на Чикаго и се втурна към резултат от 9 ярда при следващото притежание, за да направи 14-0 в началото на втората четвърт.

Хърбърт постави рекорд за сезона за втора поредна седмица, след като се втурна за 112 ярда миналата неделя при победа над Аризона.

Roschon Johnson се кандидатира за TD. Тирик Стивънсън имаше две от четирите прихващания на Чикаго.

Соколите се бориха да започнат атака, след като миналата седмица отбелязаха най-висок резултат за сезона при победата с 29-10 над Индианаполис. Те завършиха с 307 ярда, седмица след като спечелиха 406.

Тейлър Хайнике, който стартира втория си пореден път с Дезмънд Ридър от пейката, хвърли 163 ярда, тъчдаун и три прихващания. Той се бори с 24 ярда за TD в началото на четвъртата четвърт, за да го намали до 27-17, преди да бъде заменен от Ridder в края на играта. Ридър хвърли късен избор, като мачът беше недостижим.

Биджан Робинсън, бягащ бек на Атланта, изравни рекорда на отбора на Уилям Андрюс за новобранец от 1332 ярда за схватка, поставен през 1979 г. Той имаше 75 ярда при бягане и 11 при получаване.

Тайлър Алгайер превърна пас от екрана в тъчдаун от 75 ярда през втората четвърт. Но обикновено надеждният Younghoe Koo имаше тежко време във ветровитите условия, като пропусна два ранни гола от игра, докато Атланта падна до 2-6 на пътя.

ТРАВМИ

Falcons: CB Майк Хюз напусна с мозъчно сътресение, след като беше наранен в края на третата четвърт, защитавайки пас към хвърлил се Тайлър Скот в крайната зона, който удари ръцете на приемащия. ... C Дрю Далман (глезен) беше контузен в края на мача. ... DL Zach Harrison (коляно) пропусна известно време, но се върна. Той беше наранен в края на първата четвърт, когато се озова на дъното на купчината след пробив на Velus Jones Jr. Робинсън в края на второто тримесечие.

Falcons: Посетете Ню Орлиънс следващия уикенд.

Bears: Посетете Green Bay следващия уикенд.