Джъстин Шулц отбелязва в OT, за да донесе на Кракен победа с 2-1 над Флайърс
AP News | 2023-12-30 | 08:00:19

СИАТЪЛ (AP) — Джъстин Шулц вкара 2:25 преди края на продълженията в петък вечер, донасяйки на Сиатъл Кракен победа с 2-1 над Филаделфия Флайърс.

Това беше рекордна четвърта поредна победа за сезона за Сиатъл и шестият му пореден мач с един гол (4-0-2). Кракен също изравни франчайз рекорд с точки в осмия си пореден мач (6-0-2).

Оливър Бьоркстранд, който играе в своето 500-то състезание в НХЛ, пусна шайбата по десния борд и намери Шулц на близкия пост. Шулц го плъзна покрай вратаря на Флайърс Картър Харт за третия си резултат за сезона. Харт завърши с 27 спасявания.

Травис Конечни даде преднина на Флайърс с 1-0 със своя водещ 17-и гол за отбора за годината при 16:21 на първия с четвъртия си резултат от играчи с малко играчи за сезона. При откъсване Скот Лаутън прати шайбата през гредата, а Конечни от другата страна на мрежата я насочи към гредата.

Филаделфия има девет гола от играчи този сезон, втори най-много в лигата.

Винс Дън изравни играта за Кракен с гол от силовата игра в 5:45 на третия. Сиатъл спечели лице в кръга на лявото крило и Бьоркстранд вкара шайбата на Дън точно в синята линия.

Ударът на Дън влетя в задния десен ъгъл на мрежата. Това беше неговата шеста за годината и водещата му 30-а точка в отбора.

Джоуи Дакорд направи 27 спасявания за Kraken.

Поредицата от точки на Филаделфия достигна девет мача (7-0-2).

Kraken: Домакин на Вегас в Winter Classic на Нова година.

Флайърс: Посетете Калгари в неделя.