Джаз надминава Лейкърс 132-123, удължавайки победната серия до пет
AP News | 2024-01-14 | 07:16:19

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Лаури Маркканен имаше 29 точки, девет борби и пет асистенции, за да поведе Юта Джаз до победа със 132-123 над Лос Анджелис Лейкърс в събота вечер.

Колин Секстън отбеляза 27 точки, а Джордан Кларксън добави 21, за да помогне на Джаз да спечелят осмия си пореден мач у дома и общо петия пореден мач. Джон Колинс и Кейонте Джордж вкараха по 19 точки. Колинс също грабна най-добрите за отбора 13 борби.

С ЛеБрон Джеймс извън игра с контузия на левия глезен, Антъни Дейвис направи трипъл-дабъл, но Джазът обърна мача след първата четвърт.

Юта доминираше през прехода, отбелязвайки 27 точки за бърз пробив и 23 точки от топки.

Д'Анджело Ръсел поведе Лейкърс с 39 точки и осем асистенции. Остин Рийвс вкара 19 точки, преди да отпадне фаул в четвъртата четвърт, а Руи Хачимура добави 17. Дейвис имаше 15 точки, 15 борби и 10 асистенции, но стреля само 5 от 21 от игра.

Юта използва серия 15-3, за да продължи напред в средата на третата четвърт. Марканен и Крис Дън завършиха серията с тройки, докато Юта се изкачи с 85-79.

Лейкърс намалиха изоставането до три след джъмпера на Хачимура с 8:59 до края, но не се доближиха. Юта се отдръпна и спечели първата си двуцифрена преднина при 120-109 при забивка на Секстън след кражба при оставащи 4:19.

Дори и без Джеймс, Лос Анджелис започна силно. Рийвс и Ръсел атакуваха безмилостно и комбинираха, за да вкарат първите 19 точки на Лейкърс. Те направиха по пет коша всеки при комбинирана стрелба 10 от 12 по време на четвъртината и всеки отчете по 12 точки. Ръсел направи ударна тройка, която даде преднина на Лейкърс с 39-31 през втората четвърт.

След като изоставаше с 12 точки в средата на втората четвърт, Юта намали изоставането до 65-64 при игра за три точки от Кларксън с 52 секунди преди полувремето.

Лейкърс: домакин на Оклахома Сити в понеделник.

Джаз: домакин на Индиана в понеделник.