Джаз побеждава Клипърс със 110-109, Ел Ей печели предимство на домашния корт за 1-ви кръг и се заключва в 4-ти поставен
AP News | 2024-04-13 | 07:01:03

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Резервата Кенет Лофтън-младши отбеляза най-високите за сезона 27 точки и Юта Джаз победи Клипърс със 110-109 в петък вечер, след като плейофният Лос Анджелис спечели четвъртия поставен на Запад.

Боунс Хайланд поведе Клипърс с 20 точки от пейката, а Амир Кофи добави 16. Загубата на Далас от Детройт осигури посявката на Клипърс и постави Маверикс на пето място, преди Клипърс да се откаже. Mavs и Clippers ще се срещнат в първия кръг за трети път от пет години.

Звездата на Clippers Kawhi Leonard пропусна седмия си пореден мач заради възпаление на дясното коляно и е малко вероятно да се завърне преди началото на плейофите следващия уикенд.

Вече елиминирани, Джаз успяха да спечелят втория си пореден мач за първи път от 4-6 февруари. Те прекъснаха пропуск от 12 мача в четвъртък с победа над Хюстън, друг отбор, който вече беше елиминиран.

Пол Джордж, който игра само осем минути, и Ивица Зубак добавиха по 10 точки за Клипърс, които победиха Джаз с 29 точки преди седмица.

Хайланд даде преднина на Клипърс със 105-104 на шофиране в четвъртата. Джазът отговори с шест поредни, за да се повиши със 110-105. Лос Анджелис стигна до точка с 31 секунди пред коша на Брандън Бостън младши. Но Ксавие Мун пропусна при последния звънец.

Клипърс водеха с 13 през първото полувреме. Джазът отбеляза първите девет точки от третия, за да поведе с 69-60 и влезе в четвъртия напред с 86-85.

Джаз: В Голдън Стейт в неделя до края редовния сезон.

Клипърс: домакин на Хюстън в неделя, за да приключи редовния сезон.