Джетс отбелязаха 4 гола в 1-ви период, победиха Avalanche със 7-0, за да поемат контрола над 2-ри поставен в Central
AP News | 2024-04-13 | 00:56:50

ДЕНВЪР (AP) — Джош Мориси и Адам Лоури отбелязаха с разлика от 10 секунди в първи период с четири гола, който преследваше Вратарят на Колорадо Александър Георгиев от мрежата и Уинипег Джетс се преместиха на мястото на водача на втория поставен в Централната дивизия с победа със 7-0 срещу Колорадо Аваланш в събота.

Конър Хелебюк направи 30 спасявания за своя пети шатаут за сезона.

Шон Монахан и Лоури отбелязаха по два гола, докато Габриел Виларди и Тайлър Тофоли също отбелязаха, за да помогнат на Джетс да удължат поредицата си от победи до шест поредни. Уинипег водеше със 7-0 след два периода, като 10 играчи имаха точка. Това е първият път в историята на франчайза, когато отборът е отбелязал седем последователни гола в мач, според NHL Stats.

Далас Старс завършиха титлата в Централната дивизия, като победиха Сиатъл по-рано през деня. Това подготви сцената за срещата между Колорадо и Уинипег в първия кръг, като всичко, което остава да се реши, е кой отбор има предимство на леда у дома. Джетс са с две точки пред Аваланш за място №2 в дивизията с два мача предстоят. Те също държат тайбрека.

Уинипег завърши 3-0 срещу Колорадо този сезон, изпреварвайки Avalanche с разлика от 17-4.

Нейтън Маккинън и Avalanche влязоха в мача като най-резултатния отбор в лигата (3,72 гола на мач), но бяха блокирани от Hellebuyck. Това е петият път, когато Avalanche се заглушава този сезон - и за първи път у дома.

Георгиев допусна четири гола при 15 изстрела, преди да бъде изтеглен за Юстус Анунен при оставащи 4:43 минути в началния период. Анунен пропусна три гола при 12 удара, тъй като вратарството остава голяма въпросителна за Колорадо, който се насочва към следсезона.

Уинипег прекара по-голямата част от първия период в края на Avalanche. Монахан откри резултата 5:59 в надпреварата, докато Уинипег почти завърши периода с толкова голове (четири), колкото Колорадо имаше общо удари (пет).

Головете на Мориси и Лоури с разлика от 10 секунди доведоха до вторите най-бързи два резултата в историята на Джетс/Атланта Трашърс. Най-бързите двама бяха с разлика от 7 секунди на 2 декември 2008 г.

Мико Рантанен се върна в състава за Колорадо, след като пропусна два мача, докато беше в протокол за сътресение. Самюел Жирар напусна през първия период, след като се натъкна на съотборника си Рос Колтън. Жирар бе изключен поради контузия на горната част на тялото.

Джетс: във Вегас в неделя.

Авеланш: домакин на Сиатъл във вторник вечер.