Джетс отбелязват два пъти на трето място, за да победят Уайлд с 3-2, развалят 1000-ната игра на Фльори
AP News | 2023-12-31 | 00:24:49

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Доминик Тонинато отбеляза решаващия гол в третия период и Уинипег Джетс победиха Минесота Уайлд с 3-2 в неделя, помитайки серия от домакинства през уикенда.

Адам Лоури и Владислав Наместников също отбелязаха за Уинипег.

Лоран Бросоа спря 24 изстрела за Джетс, които имат 6-0-2 в последните си осем мача.

Маркус Фолиньо и Фредерик Годро отбелязаха за Минесота, която загуби едва за трети път в последните си 10 мача.

Марк-Андре Фльори, който игра в своя 1000-ен мач в НХЛ, направи 26 спасявания за Уайлд.

Отборите си размениха голове от силна игра в началото на третата част, като Годро даде преднина на Уайлд с 2-1 при 3:56, а Наместников изравни резултата по-малко от минута по-късно.

Тонинато вкара краен победител в 7:32 на третия. Отложена дузпа бе отсъдена на Уайлд и с допълнителен нападател на леда, Джетс се настаниха в зоната на Минесота. Тонинато записа рикоширана топка над Фльори и в мрежата за първия си сезон за сезона.

Напрегната атмосфера преобладаваше преди мача, тъй като звездата на Wild Кирил Капризов беше одраскан поради контузия, която получи в съботния мач 4-2 загуба в Уинипег. Капризов напусна този мач през третия период, след като взе две кръстосани проверки в долната част на гърба от защитника на Джетс Брендън Дилън.

Уайлд бяха разстроени, че не беше отсъдена дузпа, а защитникът на Минесота Джейк Мидълтън по-късно се би с Дилън, задавайки враждебен тон за реванш по-малко от 24 часа по-късно.

Само две секунди след неделния мач, Уайлд нападателят Пат Марун и капитанът на Джетс Лоури пуснаха ръкавиците си и се биеха на централния лед. Но това беше степента на битката за деня.

Райън Хартман изглежда изведе Уайлд с 1-0 в края на първия период, но Джетс оспориха играта и голът беше отменен като Играчът на Уайлд беше отсъден в засада.

Но не след дълго Уайлд отбеляза гол, който се зачете, когато Фолиньо пренасочи удара на Джаред Спърджън от централната точка покрай Бросойт в 18:07 на първия.

Лоури изравни резултата за Уинипег в началото на втория, вкарвайки рикошет от Мейсън Апълтън, стрелял покрай Фльори, за неговия седми за сезона.

Джетс продължиха натиска през втория период, като удариха греда и напречна греда, но Фльори ги удържа до третия.