Джетс победиха Шаркс с 2-1, за да удължат поредицата от точки до рекордните за франчайз 10 мача
AP News | 2024-01-05 | 08:16:32

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Габриел Виларди разби равенството в пауърплей в 3:14 на третия период, Конър Hellebuyck направи 27 спасявания, а Winnipeg Jets победиха San Jose Sharks с 2-1 в четвъртък вечер, за да удължат поредицата си от точки до рекордните за франчайза 10 мача.

Най-лошият Сан Хосе в НХЛ загуби 10 поредни загуби до 9-27-3. Акулите започнаха сезона с 11 поредни загуби. Уинипег спечели четири поредни победи, за да се подобри до 24-9-4.

Морган Барън също отбеляза Уинипег, който е допуснал три или по-малко гола в рекордните за франчайза 27 поредни мача. Джетс водят в НХЛ с 33 такива мача този сезон.

Александър Барабанов за Сан Хосе, който не е записал точка, откакто победи Джетс с 2-1 на 12 декември.

Hellebuyck, избран за своя четвърти Мач на звездите по-рано в четвъртък, се подобри до 19-6-3.

Барабанов откри резултата в средата на втората част с пауърплей гол. Уинипег изравни 1:22 по-късно, когато Барън пренасочи удара на Нийл Пионк покрай Макензи Блекууд.

Виларди прекъсна равенството в началото на третия мач, отбелязвайки осмия си гол за сезона.

Блекууд спря 28 изстрела.

Преди мача "Акулите" обявиха, че защитникът Мат Бенинг е претърпял операция на тазобедрената става, която се очаква да го отстрани от игра до края на сезона. 29-годишният играч направи две асистенции в 14 мача, преди да получи контузия на 3 декември срещу Ню Йорк Рейнджърс.

Джетс: В Анахайм в петък вечер.

Акули: домакин на Торонто в събота вечер.