Джетс скъсиха натоварения търговски срок с шатаут на Лоран Бросоа при победата с 3-0 над Кракен
AP News | 2024-03-09 | 07:40:21

СИАТЪЛ (AP) — Лоран Бросоа направи 17 спасявания за първия си шатаут за сезона, Марк Шайфеле отбеляза 19-ия си гол 7:15 в третия период и Уинипег Джетс победиха Сиатъл Кракен с 3-0 в петък вечер.

Адам Лоури вкара 8:32 преди края, за да даде преднина на Уинипег с 2-0 и Джетс изравниха с Далас и Колорадо начело в Централната дивизия. Nikolaj Ehlers имаше празна врата 49 секунди преди края.

Бросойт записа четвъртото си прекъсване в кариерата и първото си от февруари 2022 г., докато играеше за Вегас и беше рядко тестван. Томас Татар имаше двете най-добри възможности за гол на Сиатъл, като уцели гредата през втория период и изпрати удар от бекхенд в началото на третия.

Сиатъл беше изключен за шести път.

Шайфеле най-накрая проби след повече от два периода с ограничени шансове и за двете страни. Джаред Маккан от Сиатъл не успя да изчисти зоната на синята линия и Владислав Наместников бързо намери Шайфеле пред вратаря на Кракен Джоуи Дакорд.

Шайфеле има точка в шест от последните седем мача на Джетс.

Шайфеле напусна леда само минута по-късно, след като беше повикан за спъване, докато спираше опит за отцепване на Андре Бураковски от Сиатъл. Шайфеле изглеждаше подрязан в лицето от скейта на Бураковски, но се върна късно през периода.

Победата завърши напрегнат ден за Джетс, които добавиха Тайлър Тофоли и Колин Милър от Ню Джърси в отделни сделки преди крайния срок за търговия.

Загубата беше обезсмисляща пропусната възможност за Сиатъл да навакса в преследването на плейофите в Западната конференция. Kraken започна вечерта с шест точки зад Вегас с два мача срещу Golden Knights през следващите две седмици.

Daccord направи 29 спасявания.

Сиатъл беше без защитника Винс Дън за втори пореден мач след грозно попадение на Мартин Посписил от Калгари, което доведе до наказание от три мача. Кракен също изигра последните два периода без нападателя Джейдън Шварц, който получи контузия в горната част на тялото през първия период и не се завърна.

Джетс: Във Ванкувър в събота .

Kraken: домакин на Вегас във вторник.