Джетс удължиха точковата си серия до 12 поредни с победа с 6-2 над Койотс
AP News | 2024-01-08 | 05:04:20

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Марк Шайфеле вкара два гола, Конър Хелбуик спря 15 удара и Уинипег Джетс удължиха точковата си серия до 12 мача с победа с 6-2 над Аризона Койотс в неделя вечерта.

Един от най-добрите дефанзивни отбори в НХЛ, Уинипег затвори Койотс през по-голямата част от нощта, задържайки ги на четири удара, докато Ник Шмалц не вкара по средата вторият период.

Hellebuyck беше остър, след като беше избран за своя четвърти в кариерата Мач на звездите в четвъртък и Джетс завършиха с предимство от 36-17 в изстрелите. Уинипег е допуснал три гола или по-малко в рекордните за франчайза 29 поредни мача и води в НХЛ с 56 точки.

Владислав Наместников, Коул Перфети, Адам Лоури и Николай Елерс също отбелязаха при шестата поредна победа на Уинипег. Точковата серия на Джетс (10-0-2) е най-дългата от присъединяването им към НХЛ като Атланта Трашърс през 1999-00 г.

Дилън Гюнтер от Аризона вкара в третия период от дебюта си за сезон 2023-24, а Карел Веймелка спря 29 изстрела.

Джетс прекараха дълги периоди в края на Аризона през първия период, включително двойка силови игри, но не можаха да надминат Веймелка с 11 изстрела.

Наместников проби в края на периода, побеждавайки Веймелка до вратата, след като раздаване зад вратата на Шон Дурзи от Аризона отиде точно в предни позиции.

Елерс направи 2-0 в началото на втория период, побеждавайки Веймелка от високо място след шайбата слезе от скейта на съотборника си Дилън Самбърг.

Шмалц се възползва от едно от малкото добри голови положения на Аризона през втория период, като отбеляза от долния ляв кръг след подаване на Клейтън Келър.

Перфети върна два гола на Джетс в края на втория период, като удари отскочил удар от собствения си удар при отложена дузпа.

Аризона увеличи натиска в нападение, за да започне третия период, но той се обърна срещу тях, когато Шайфеле отбеляза при пробив, за да направи 4- 1.

Гюнтер вкара при опаковане, след като Хелбуйк се отдалечи твърде далеч от гънката му. Шайфеле и Лоури отбелязаха късно, за да затворят третия пореден мач на Уинипег с пет гола срещу Аризона този сезон.

Джетс: Започнете домакинство от четири мача срещу Кълъмбъс във вторник вечерта.

Койотс: домакин на Бостън във вторник вечер.