Джейда Уилямс вкара тройка, докато Аризона изумява №3 Станфорд с 68-61
AP News | 2024-02-24 | 07:25:18

СТАНФОРД, Калифорния (AP) — Джейда Уилямс вкара тройка с 30 секунди преди игра и Аризона изуми номер 3 Станфорд с 68-61 в петък вечер, побеждавайки Кардинал на път за първи път от повече от 20 години.

Дивите котки бяха загубили седем направо от Кардинал. Те имаха само седем облечени играчи и стигаха до победа с тройно продължение над Вашингтон в неделя. Звездата на Станфорд нападател Камерън Бринк пропусна мача поради заболяване, различно от COVID-19.

Уилямс поведе Дивите котки с 23 точки, а Есмери Мартинес добави 17.

Станфорд победи Аризона в 15 от предишните 16 срещи между отборите.

Аризона изоставаше с 45-37 навлизайки в четвъртата четвърт, но поведе след скок на Уилямс с две минути игра, след като Станфорд водеше с девет само минути по-рано.

Кики Ириафен, която поведе Станфорд с 21 точки и 15 борби, изравни мача с пауза с оставаща минута, докато Уилямс не събори решителната й тройка.

След това Уилямс удари две наказателни удара за да изведе Аризона с пет, докато Дивите котки приключиха разочарованието.

Дивите котки с къси играчи се справиха трудно с Кардинала през първото полувреме. Мачът беше равен на 35-всички през третата четвърт, преди Ириафен да вкара осем точки, за да предизвика серия от 10-2, помагайки на Станфорд да поведе в четвъртата.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Аризона: Дивите котки не са печелили в Станфорд от 2001 г. … Аризона влезе в играта само с една победа в конференцията на път и не бе печелил далеч от дома от първия мач срещу Pac-12 Щат Аризона на 17 декември.

Станфорд: Кардиналът влезе в деня, водейки Pac-12 с две игри, но загубата отваря възможности за три отбора, обвързани за второто място – номер 9 Орегон Стейт, № 7 USC и № 11 Колорадо.

Аризона: Посещение на Кал в неделя.

Станфорд: Домакин е Аризона Стейт в неделя.