Джейлън Брънсън отбеляза 32 точки, когато Никс победи Хорнетс със 113-92 за 7-а поредна победа
AP News | 2024-01-30 | 04:40:49

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Джалън Брънсън отбеляза 32 точки, Донте Ди Винченцо добави 28 и Ню Йорк Никс продължиха да се движат дори без контузени Джулиъс Рандъл, побеждавайки Шарлът Хорнетс със 113-92 в понеделник вечерта за седмата им поредна победа.

Джош Харт се включи с 12 борби, осем точки и седем асистенции за Никс (30-17), които влязоха с четвъртият най-добър резултат в Източната конференция.

Брандън Милър отбеляза 29 точки, а Майлс Бриджис имаше 21 точки и 10 борби, докато Хорнетс (10-35) паднаха до 0-4, откакто размениха Тери Розиър с Маями за Кайл Лоури и избор в първия кръг на драфта. Лоури не е играл за Шарлът, който се опитва да го размени или да изкупи договора му.

Треньорът на Хорнетс Стив Клифърд беше изгонен през четвъртото тримесечие заради спор при повикване.

Рандъл пропусна първия си мач, след като изкълчи дясното си рамо в събота вечер срещу Хийт. Треньорът на Никс Том Тибодо не предложи актуална информация за Рандъл преди мача, като каза, че надеждният нападател продължава да се подлага на тестове.

Никс ​​също липсваха О. Г. Ануноби (възпаление на лакътя), Еван Фурние (лични причини) и Мичъл Робинсън (операция на глезена). Хорнетс бяха без титуляри ЛаМело Бол (болки в глезена), Гордън Хейуърд (разтежение на прасеца) и Марк Уилямс (долната част на гърба).

Ню Йорк водеше с трима на почивката, но направи 8 от 10 тройки до започна второто полувреме, след като направи само 4 от 21 в първото полувреме.

Брунсън вкара 15 точки през третата четвърт, а Ди Винченцо добави 12, докато Никс изградиха преднина от 25 точки.

На Брънсън бе изпълнена серенада със скандирания „MVP! MVP!“ от тълпата на про-Никс в Spectrum Center и феновете изреваха, когато Ди Винченцо събори 3, размахвайки юмруци в припев на „Хайде, Никс!“

Никс ​​увеличиха преднината си до 29 рано в четвъртата четвърт, когато Майлс Макбрайд събори две асистенции за 3 секунди от Джош Харт.

При загуба на отбора си с 25, разгневеният Клифърд получи двойна техническа грешка. Клифърд беше разстроен, след като Милър караше по алеята и отбеляза гол на плаващ удар, докато понесе лакът в лицето от Джерико Симс и падна на твърдата дървесина, държейки главата си. Не беше отсъден фаул.

Клифърд тръгна към шефа на екипа Шон Райт, като сочи пръста си и трябваше да бъде задържан, преди да бъде изведен от терена.

Никс: Домакин на Юта във вторник вечер.

Хорнетс: Завършете домакинството от четири мача в сряда вечер срещу Чикаго.