Джейлън Брънсън се завърна след контузия на стъпалото, изстреля Никс покрай Пейсърс за аванс от 2-0 в полуфиналите на Изток
AP News | 2024-05-09 | 04:48:18

НЮ ЙОРК (АП) — Джейлън Брънсън се завърна след контузия в десния крак, за да вкара 24 от своите 29 точки през второто полувреме , извеждайки Ню Йорк Никс до победа със 130-121 над Индиана Пейсърс в сряда вечерта за преднина от 2-0 в полуфиналите на Източната конференция.

На годишнината от драматичното излизане на Уилис Рийд от съблекалнята преди мач 7 от финалите на НБА през 1970 г., за да изведе Никс до първата им титла, Брънсън изпрати публиката на Медисън Скуеър Гардън в лудост, когато излезе да загрее на полувремето, след като пропусна цялата втора четвърт, докато Пейсърс излязоха напред с дубъл -цифрово лидерство.

Той не успя да стане вторият играч в историята на НБА, отбелязал 40 или повече точки в пет поредни плейофни мача, но даде на Никс всичко необходимо, за да преминат половината път до първата си Източна конференция участие във финали от 2000 г. насам.

ОГ Ануноби добави 28 точки в плейофа в кариерата си, преди да напусне с контузия на лявото сухожилие през третата четвърт за изпълнения с контузии Никс, който вече загуби трима ключови играчи заради контузии в края на сезона.

Но те си върнаха Брънсън и отново получиха огромни усилия от двамата му съотборници от Виланова. Донте Ди Винченцо отбеляза 28 точки, а Джош Харт имаше 19 точки, 15 борби и седем асистенции за поставените под номер 2 Никс.

Тайрис Халибъртън се върна след слаб мач 1 с 34 точки, девет асистенции и шест борби за Пейсърс, които завършиха мача без треньор Рик Карлайл, след като получи два технически фаула и беше изгонен.

Поредицата се мести в Индиана за мач 3 в петък и мач 4 в неделя.