Джейлън Браун отбелязва 31, Селтикс се отдръпва четвърти, за да победи 76ers 117-99
AP News | 2024-02-28 | 05:16:34

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун отбеляза 31 точки и Бостън Селтикс спечелиха деветата си поредна победа, надминавайки Филаделфия 76ers 117-99 във вторник вечерта.

Джейсън Тейтъм добави 29 точки, включително 15 през четвъртата четвърт, за да помогне на водещите в НБА Селтикс да отбележат своята 25-та поредна домакинска победа над съперник от Източната конференция.

Бостън спечели, въпреки че се свърза само с 5 от 22 тройки и допусна 14 подигравания. Но Селтикс надиграха Филаделфия с 64-48 през второто полувреме и доминираха с 56-28 борби.

Тайрис Макси поведе 76ers с 32 точки и пет асистенции. Филаделфия загуби четири от последните си пет и е само 4-8, откакто Джоел Ембийд беше извън терените заради контузия в коляното.

76ers намалиха дефицита от 14 точки до 11, влизайки четвърти и направиха нов скок, за да намалят преднината на Бостън до 91-89 с 8:49 до игра.

Селтикс отговориха със 17 поредни точки, включително осем от Тейтъм, за да си осигурят 107-89 възглавница при оставащи 4:31.

Бостън взе преднина от 53-51 на полувремето, заложено от 18 точки на Браун в първите 24 минути.

Дерик Уайт имаше три блокади през първата четвърт, част от защитните усилия, които ограничиха 76ers до 39% стрелба през полувремето.

76ers бавно възстановяват играчи от контузии, откакто се разпръснаха в паузата на All-Star, като загубиха пет от седем мача.

Николас Батум (подколянно сухожилие), Де’Антъни Мелтън (гръб) и Кайл Лоури (кондиционен) бяха в действие, но имаха ограничение на минутите.

Това не попречи на Мелтън да напусне през второто полувреме със спазми в гърба. Той вкара 0 за 2 от терена и регистрира борби и асистенция за девет минути.

В случая на Лоури това беше едва третото му появяване, откакто беше купен от Шарлът и беше подписан от 76ers на 13 февруари.

Допълнителните тела наистина дадоха на Филаделфия тласък на енергия рано , като скочи до преднина от 11-4, за да отвори играта. Но Бостън бързо го изтри, отговаряйки с 11-0.

76ers: домакин на Hornets в петък.

Celtics: домакин на Mavericks в петък.