Джейлън Джонсън има 28 точки, 14 борби, Хоукс успява да влезе в игра със 121-113 победа над Пистънс
AP News | 2024-04-04 | 04:25:48

АТЛАНТА (АП) — Джейлън Джонсън има 28 точки, 14 борби и 11 асистенции за първата си тройна игра в кариерата двойно и Атланта Хоукс преодоля усилие от 50 точки на Малачи Флин от Детройт за победа със 121-113 над Пистънс в сряда вечерта, с което си спечели място в турнира за игра в Източната конференция.

De'Andre Хънтър вкара 26 точки, а Дежунте Мъри завърши с 24 точки и 11 асистенции за Хоукс, които спечелиха шест от последните си седем мача.

Флин, чийто предишен рекорд в кариерата беше 27, беше 18 за 25 от етаж и 9 за 12 на линията. 50-те точки бяха франчайз рекорд за резерва. Той също така отбеляза най-високите за сезона шест борби, пет асистенции и пет отнети топки за 34 минути.

Пистънс загубиха 10 от последните си 11 мача.

Кейд Кънингам, който има средно 22,7 точки на мач, беше късна драскотина с контузия на лявото коляно, след като първоначално беше включен в титулярния състав състав за Детройт.

Джейлън Дюрен и Маркус Сасър имаха по 11 точки за Пистънс.

Хоукс бяха 1 за 11 от 3 точки, за да започнат мача, но все пак успяха да изградят преднина от 59-48 на полувремето . Всеки път, когато Хоукс започнаха да се отдръпват, Флин помагаше на Пистънс да отговорят с кофи от целия терен.

Пистънс дръпнаха до пет точки в края на четвъртата четвърт, но не можаха да се доближат.

Пистънс: Посетете Гризлис в петък вечер.

Хоукс: При Маверикс в четвъртък вечер.