Джейлън Хаус отбеляза 26 точки, докато Ню Мексико победи номер 19 Сан Диего Стейт
AP News | 2024-01-13 | 00:16:34

АЛБУКЕРКЕ, Н.Мексико (AP) — Джейлън Хаус отбеляза 26 точки, включително девет поредни в серия от 17-0 в първото полувреме, и Ню Мексико победи номер 19 Сан Диего Стейт с 88-70 в събота, слагайки край на поредицата от седем победи на Ацтеките.

Джамал Машбърн младши добави 19 за Ню Мексико (14-3, 2-2 Маунтин Уест) и Джей Ти Топин имаше 17 точки и 16 борби.

Джейдън Леди вкара 13 точки, а Дарион Трамел 12 за Ацтеките (14-3, 3-1).

Разликата в играта беше на фаул линията, където Lobos направиха 21 от 31 опита. Щатът Сан Диего беше 11 от 20.

Ню Мексико показа стабилни усилия в защита, особено срещу Леди, който имаше средно 22 точки.

Ацтеките се бореха с грешки през целия мач, като титулярите Ламонт Бътлър, Рийз Уотърс и Мика Парсънс прекараха значително време на резервната скамейка.

Мачът се обърна с пет минути до края на първото полувреме, когато Хаус натрупа девет поредни точки, за да започне серия, обръщайки преднината от 35-23 на Сан Диего Стейт, която беше изградена от две рънове 8-2.

Изоставайки 40-37 на половината, ацтеките никога не се доближаваха след почивката. Лобос поеха контрола с поредица от 11-1 седем минути след полувремето и предимството им никога не падаше под двуцифрено число.

ГОЛЯМА КАРТИНА:

Щатът Сан Диего вероятно ще отпадне от Топ 25.

Ню Мексико се нуждаеше от победата. Загуба би изостанала с четири мача от Ацтеките с очертаващо се завръщане в щата Сан Диего.

СЛЕДВА:

Ню Мексико играе срещу 20-ия щат Юта в сряда, давайки на Лобос последователни домакински мачове срещу класирани отбори за първи път от сезон 1992-93.

Щатът Сан Диего е домакин на Невада в сряда.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук