Джейлин Уилямс и Джони Брум водят №12 Обърн до победа с 99-81 над №16 Алабама
AP News | 2024-02-08 | 04:56:33

ОБЪРН, Алабама (AP) — Джейлин Уилямс отбеляза най-високите в кариерата си 26 точки, а Джони Брум имаше 24, за да поведе Номер 12 Обърн до победа с 99-81 над 16-ия в ранглистата Алабама в сряда вечерта, за да се придвижат до равенство на върха в Югоизточната конференция.

Тигрите (19-4, 8-2 SEC) са равенство за първи с Crimson Tide (16-7, 8-2) и номер 15 Южна Каролина. Две седмици след като Алабама прекъсна поредицата от 11 победи на съперника си в щата с победа със 79-75 в Тускалуза, те задържаха най-високата голова атака в нацията до 37% стрелба.

Този път Обърн грабна 14 -точка водене до полувремето и никога неотстъпване на контрола със страхотни игри от двамата големи мъже.

Уилямс стреля 8 от 13 от пода и направи 9 от 10 наказателни удара. Брум имаше седем борби, пет блокирани удара и две откраднати топки.

Три Доналдсън имаше 14 точки и Чад Бейкър-Мазара с 13 за Обърн, който в крайна сметка успя да изпразни пейката срещу своя съперник.

Марк Сиърс поведе Алабама с 25 точки, девет борби и четири асистенции. Грант Нелсън вкара 16, преди да отпадне фаул 6:05 минути преди края. Rylan Griffen добави 14, включително четири тройки. Арън Естрада отпадна с 10 точки.

Обърн увеличи преднината си до 20 в началото на втората част. Алабама не можа да го намали до едноцифрено число, дори когато Тигрите пропуснаха девет поредни удара за период от седем минути.

Брум вкара 10 точки в последните 3:30 на първото полувреме, за да заложи на Обърн преднина 55-41. Тигрите водеха с 14 по-рано, преди Алабама да се върне за кратко, за да поведе.

Симпсън отбеляза резултата със забивка след дълго натискане на Доналдсън 26 секунди преди края. След това Сиърс намали часовника, но така и не получи удар преди зумера.

Алабама: Имаше четирима играчи с четири фаула до 8:45 на секундата полувреме с двама титуляри в аут. Алабама се опитваше да спечели четвъртата си поредна победа в съперничеството, нещо, което нито един отбор не бе правил от 2012 г.

Обърн: остана единственият отбор на SEC непобеден у дома (12-0). Тигрите имаха само една загуба през първото полувреме и пет за мача.

Алабама: Гостува на LSU в събота.

Обърн: Играе във Флорида в събота.