Джейрън Джаксън-младши има 27 точки, шест отнети топки в кариерата си, докато Гризлис победиха Раптърс със 108-100
AP News | 2024-01-23 | 05:08:18

ТОРОНТО (AP) — Джейрън Джаксън-младши вкара 16 от своите 27 точки през първата четвърт, Люк Кенард добави рекордните за сезона 19 точки, а Мемфис Гризлис спечели четвъртата си поредна победа на север от границата, побеждавайки падащия Торонто Раптърс със 108-100 в понеделник вечерта.

Винс Уилямс младши имаше 18 точки и 10 борби, и Санти Алдама вкара 10 точки, преди да напусне заради възпалено дясно коляно, докато Гризлис с къси ръце спечелиха за втори път в последните си шест мача.

Джаксън завърши с най-високите в кариерата си шест отнети топки, всичките в първото тримесечие, тъй като големият ветеран не губи време, надмина предишната си оценка от пет.

Ар Джей Барет отбеляза 29 точки за Торонто, а Скоти Барнс имаше 22 точки и 12 борби. Имануел Куикли направи 10 асистенции, но вкара 3 за 13 и вкара осем точки, докато Раптърс загубиха за осми път в 10 мача.

Мемфис игра без трима от четиримата си голмайстори. Джа Морант изтърпя наказание от 25 мача за поведение извън корта, за да започне сезона, преди да получи контузия в рамото в края на сезона. Маркъс Смарт (пръст) и Дезмънд Бейн (глезен) се очаква да пропуснат поне още един месец.

Гризлис никога не изоставаха и най-голямата им преднина беше 19 точки, докато се подобриха до 12-12 на пътя. Мемфис е 4-15 у дома.

Торонто загуби третата си поредна загуба, откакто размени двукратния играч на звездите Паскал Сиакам на Индиана миналата седмица. Сиакам не игра на 17 януари, когато Торонто победи гостуващия Маями. Сделката беше обявена след мача и оттогава Раптърс не са печелили. Те загубиха у дома от Чикаго в четвъртък и бяха издухани в Ню Йорк в събота.

Джаксън се включи в 7 от 8 опита в първия, докато Мемфис водеше с 30-25 след един. Благодарение на кражбите на Джаксън, Гризлис отбелязаха 10 точки след осем проиграни удара на Торонто в първата четвърт.

Мемфис увеличи преднината си до 53-46 на полувремето. Гризлис водеха с 85-71 след три.

Центърът на Торонто Якоб Поелтл пропусна осмия си пореден мач заради изкълчен ляв глезен. Треньорът на Raptors Дарко Раякович каза, че очаква Поелтл да се завърне „много скоро“.

Grizzlies: Посетете Маями в сряда вечерта.

Raptors: домакин на Los Анджелис Клипърс в петък вечер.