Джейсън Дикинсън отбеляза два гола, докато Чикаго Блекхоукс победи Калгари Флеймс с 3-1
AP News | 2024-03-27 | 05:16:18

ЧИКАГО (AP) — Джейсън Дикинсън отбеляза два гола, Петр Мразек направи 40 спасявания, а Чикаго Блекхоукс победи Калгари Флеймс с 3-1 във вторник.

Сет Джоунс също отбеляза за Чикаго, а Джоуи Андерсън направи две асистенции. Конър Бедард, който уви острието на пръчката си в оцветена на дъгата лента за гордост за загрявка на Прайд вечерта, направи най-добрата си 35-а асистенция в отбора.

Новобранецът на Блекхоукс Ландън Слагърт направи две асистенции за първите си точки в неговият шести мач в НХЛ. Но той беше отстранен от защитника на Калгари Макензи Уийгар при основна възможност за гол, а след това остана празен при друга възможност.

Сигналът прозвуча, след като Слагърт изглежда отбеляза гол в третия период, но преглед показа, че шайбата така и не влезе в мрежата. 21-годишният нападател се усмихна, докато стоеше пред резервната скамейка на Чикаго, преди решението да бъде обявено от официално лице.

Калгари загуби своя четвърти пореден мач. Weegar вкара 17-ия си гол 7:35 минути преди края, а Jacob Markstrom направи 24 спирания.

Последният Blackhawks се подобри до 6-4-0 в последните си 10 мача. Те имат само 21 победи в 72 мача през сезона.

Чикаго се събра за победа с 5-4 в продължение на Сан Хосе в събота, но изостана от Акулите с 4-0 в началото на втория период. Blackhawks се съсредоточиха върху създаването на по-добър старт срещу Flames и го получиха.

Джоунс откри резултата с пауърплей гол след удар от високата позиция 3:35 в първия период. Дикинсън направи 2-0, когато завърши красив 2-в-1 с Андерсън, побеждавайки Маркстрьом от страната на вратаря за неговия 19-ти гол при 15:15.

Джоунс продължи своето офанзивно възраждане, след като вкара два пъти при обратната победа срещу Акулите, включително победата за продълженията. Защитникът на звездите има шест гола и пет асистенции в последните си 10 мача.

Преди скорошното си разкъсване той имаше само един гол за сезона.

„Един гол не беше достатъчно, нали? Неудобно е“, каза Джоунс след сутрешното пързаляне. „Исках поне да си дам шанс да вкарам, вместо да подавам, и да се опитвам да търся отворения човек всеки път.“

Дикинсън направи 3-0, когато вкара от прореза 4:15 в третият. Андерсън го изведе с хубав пас зад вратата.

Флеймс: в Сейнт Луис в четвъртък вечер.

Блекхоукс: в Отава в четвъртък вечер за откриването на пътуване с три мача.