Джейсън Тейтъм, Джейлън Браун водят Селтикс до победа със 145-108 над Клипърс
AP News | 2023-12-23 | 01:16:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 30 точки, Джейлън Браун добави 24 и Бостън Селтикс започна своя коледен уикенд в Южна Калифорния с победа със 145-108 над Лос Анджелис Клипърс в събота.

Джру Холидей имаше 20 точки и седем асистенции, докато Селтикс направиха 25 от 53 от диапазона от 3 точки (47,2%), за да спечелят за седмата време в осем мача и за 10-ти път в 12 мача.

Бостън отбеляза общо 52,1% стрелба на същата арена, където ще играе съперничество на Коледа срещу Лос Анджелис Лейкърс.

Пол Джордж вкара 21 точки, а Джеймс Хардън добави 14 точки и 10 асистенции, докато Клипърс бяха без Кауай Леонард за втори пореден мач поради контузия на лявото бедро. Лос Анджелис загуби и двата мача след поредица от девет победи.

Ивица Зубац отбеляза 16 точки и 10 борби за Клипърс, които играха първия от четирите поредни домакински мача.

Селтикс водеха с 28-21 след една четвърт, като същевременно задаваха тона на мача с 18 опита от 3 точки и направиха шест. Стрелбата на Бостън се увеличи през втората четвърт. Селтикс вкараха 9 от 15 (60%) от далечна дистанция, като същевременно поведоха с 68-51 на почивката.

Тейтъм избегна страх от контузия през втората четвърт и завърши играта с четири точки в процес, когато той направи тройка с 4:19 оставащи през първото полувреме, преди да превърти левия си глезен, когато стъпи на крака на Коби Браун. Той изпълни последвалото наказателно хвърляне за преднина от 59-40.

Бостън увеличи преднината си до 92-62 с 5:01 оставащи в третата четвърт след чифт наказателни хвърляния от Тейтъм и оттам успя.

Ниймиас Куета имаше 14 точки и 12 борби за Селтикс, които надвиха Клипърс с 60-39. Дерик Уайт от Бостън вкара 18 точки, след като имаше средно 29 точки в предишните два мача.

Без Леонард като фокусна точка в двата края на терена, Клипърс стреляха 46,1% от пода и стигнаха до 11 от 34 ( 32,4%) от диапазона от 3 точки. Даниел Тейс вкара 15 точки за Лос Анджелис, а Брандън Бостън Дж. имаше 13, а Ръсел Уестбрук 12.

Селтикс спечелиха без Кристапс Порзингис (изкълчване на левия глезен) за трети път в пет мача.

Селтикс : В Лос Анджелис Лейкърс в понеделник.

Клипърс: домакин на Шарлът Хорнетс във вторник.