Джейсън Тейтъм, Джейлън Браун водят Селтикс пред Сънс със 117-107, скъсвайки рядко пропускане в 2 мача
AP News | 2024-03-10 | 06:08:05

ФЕНИКС (АП) — Джейсън Тейтъм вкара 29 точки, Джейлън Браун добави 27 и водещият в НБА Бостън Селтикс победи Финикс Сънс 117-107 в събота вечер.

Селтикс влязоха в мача с рядко пропускане в два мача, след като загубиха мачове от Кливланд Кавалиърс и Денвър Нъгетс. След победата в събота, Бостън все още няма три поредни загуби и се подобри до общо 49-14.

Слънцата — играейки без контузения Девин Букър в Мача на звездите — бяха водени от 45 точки на Кевин Дюрант на 18 -за-26 стрелба. Брадли Бийл добави 25 точки, докато Юсуф Нуркич вкара 11 и хвана 11 борби.

Браун вкара 18 точки, за да изведе Селтикс до предимство от 62-50 на полувремето и те никога не изоставаха през второто полувреме.

Слънцата отвърнаха на удара през третата четвърт и преходната тройка на Дюрант намали преднината на Бостън до 77-74 при оставащи 3:54, но Джру Холидей отговори с 3 и Селтикс поведоха с 87-78 в последната четвърт .

Пейтън Причард и Тейтъм от Бостън удариха една след друга 3, за да започнат четвъртата. Ал Хорфорд удари ъглова тройка при 1:54 преди края, за да изведе Селтикс със 110-102.

Селтикс получиха добра игра от пейката си – особено Люк Корнет и Причард. 7-футовият Корнет имаше 14 точки при стрелба 6 от 7, докато Причард отбеляза 10.

Титулярът на Бостън Кристапс Порзингис пропусна мача със стягане на сухожилието на дясното бедро.

Букър пропусна четвъртия си пореден мач с изкълчен глезен. Четирикратният участник в Мача на звездите се завърна на терена за тренировка, тъй като наближава очакваното си завръщане.

Слънцата влязоха в играта като отбор №6 в претъпканата надпревара в Западната конференция и се опитват да останат извън турнира за игра след сезона. Първите шест поставени във всяка конференция автоматично се преместват в първия най-добър от седем кръг.

Селтикс: в Портланд в понеделник.

Сънс : В Кливланд в понеделник.